تجلیل فرانسویها و جهانگردان از قربانیان "شارلی ابدو"، یک ماه پس از حمله به آن

تجلیل فرانسویها و جهانگردان از قربانیان "شارلی ابدو"، یک ماه پس از حمله به آن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ماه پس از حمله به مقر هفته نامه فکاهی فرانسوی “شارلی ابدو” در پاریس،که به قیمت جان دوازده نفر تمام شد، دوستداران این مجله طنز برای ادای احترام به

آگهی

یک ماه پس از حمله به مقر هفته نامه فکاهی فرانسوی “شارلی ابدو” در پاریس،که به قیمت جان دوازده نفر تمام شد، دوستداران این مجله طنز برای ادای احترام به قربانیان این حمله در مقابل مقر سابق این هفته نامه حاضر شده و با گذاشتن یادداشت، روشن کردن شمع و آوردن گل، یاد آنها را گرامی می دارند.

یک شهروند فرانسوی می گوید: “امروز روز اندیشیدن است. اندیشیدن به این که این افراد برای یک چیز احمقانه کشته شدند. یک نقاشی هرگز مشکلی برای کسی ایجاد نکرده است.”

یک معلم ایتالیایی هم که با شاگردان خود در مقابل مقر سابق “شارلی ابدو” حاضر شده می گوید: “
ما برای تجلیل از قربانیان و همچنین تجلیل از فرانسه که واکنش افتخار آمیزی به این واقعه داشت به اینجا آمده ایم. من فلسفه تدریس می کنم و فکر کردم مهم است که با دانش آموزانم به اینجا بیاییم و به این موضوع فکر کنیم.”

یک جهانگرد اسپانیایی هم که برای ادای احترام به قربانیان این حمله به میدان جمهوری پاریس رفته، می گوید: “قطعا مردم فرانسه بسیار تحت تاثیر حوادث یک ماه پیش قرار گرفتند بخصوص که فرانسه یک کشور باز و با تحمل است و فرهنگها و مذاهب زیادی در آن وجود دارند. حتما این واقعه تاثیر زیادی بر روی آنها گذاشته است.”

در یک ماه گذشته، حدود هشت میلیون نسخه از مجله “شارلی ابدو” در فرانسه و 25 کشور جهان به فروش رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد