تظاهرات هزاران نفر علیه داعش در اردن

تظاهرات هزاران نفر علیه داعش در اردن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران نفر از مردم اردن، پس از نماز جمعه، با حضور در خیابانهای پایتخت، عمل داعش در زنده سوزاندن معاذ الکساسبه، خلبان این کشور را محکوم کرده و خواهان

آگهی

هزاران نفر از مردم اردن، پس از نماز جمعه، با حضور در خیابانهای پایتخت، عمل داعش در زنده سوزاندن معاذ الکساسبه، خلبان این کشور را محکوم کرده و خواهان نابودی کامل این گروه جهادی شدند.

گزارشها همچنین از حضور ملکه رانیا، همسر ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در این تظاهرات حکایت دارد.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: “ما انتقام قتل خلبانمان را خواهیم گرفت. ارتش اردن و نهادهای امنیتی آن می توانند اعضای داعش را در خانه هایشان هدف حمله قرار دهند.”

دیگری هم می گوید: “امروز روز دفاع از بشریت در مقابل این جنایت است که بوسیله این سازمان جنایی صورت گرفت. آیا می توانید سوزاندن یک نفر را به این شکل تصور کنید؟ آیا شما حیوانات و پرنده ها را می سوزانید؟ دین ما این کار را ممنوع کرده و وجدان بشری هم آن را رد می کند. حقوق بشر کجاست؟ سازمانهای بین المللی کجا هستند؟ سه دین اصلی کجا هستند تا این اقدام را محکوم کنند؟”

معترض دیگری هم می گوید: “ما بشدت به داعش پاسخ خواهیم داد. جوانان ما تحت فرمان پادشاهمان آماده مبارزه هستند. ما همه جانمان را فدای معاذ و شاه می کنیم.”

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار اعزامی یورونیوز به امان هم با اشاره به این که این اقدام داعش باعث وحدت مردم اردن شده می گوید: “امروز اردن یکی از اولین کشورهایی است که با گروه تروریستی داعش مقابله می کند. تظاهرات امروز که از همه قبیله ها و احزاب اردن در آن حضور داشتند، گواه آن است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشاورزان اسپانیا با تراکتورها در خیابان‌های مادرید

سوئیس فعالیت حماس و عناصر مرتبط با آن را در خاک خود ممنوع می‌کند

دولت هند کشاورزان خشمگین را به مذاکره دعوت کرد