Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تعهد پادشاه و مقامات نظامی و امنیتی اردن بر مبارزه بی امان با داعش

تعهد پادشاه و مقامات نظامی و امنیتی اردن بر مبارزه بی امان با داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ملک عبدالله، پادشاه اردن پس از بازگشت زودهنگام از آمریکا با مقامات ارشد نظامی و امنیتی اردن دیدار داشت. در این دیدار او بر تعهد اردن در مبارزه با

آگهی

ملک عبدالله، پادشاه اردن پس از بازگشت زودهنگام از آمریکا با مقامات ارشد نظامی و امنیتی اردن دیدار داشت. در این دیدار او بر تعهد اردن در مبارزه با داعش به منظور دفاع از اصول انسانی و ارزش های کشورش تاکید کرد.

در واکنش به سوازنده شدن معاذ کساسبه، خلبان اردنی به دست داعش، اردن دو جهادی وابسته به القاعده از جمله ساجده ریشاوی، تبعه عراق را اعدام کرد.

صدها تن روز چهارشنبه با حضور در زادگاه معاذ کساسبه در نزدیکی شهر کَرَک ضمن اظهار همدردی با خانواده وی یاد او را گرامی داشتند.

اقدام داعش خشم و انزجار رهبران سیاسی و مذهبی دنیای اسلام را به همراه داشته است. حمام سعید، رهبر اخوان المسلمین اردن ضمن محکوم کردن عمل داعش گفت: « این شیوه ربطی به قانون شریعتی ندارد که خداوند ما را ملزم به اطاعت از آن کرده است.»

شیخ محمد احمد طیب، رئیس دانشگاه الازهر قاهره نیز داعش را گروهی تروریستی نامید و ضمن ابراز انزجار از اقدام این گروه، به نقل از قرآن، آنها را مستحق مجازات «کشتن، به صلیب کشیدن یا قطع دست و پا » دانست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاستهای اروپا برای جلوگیری از افتادن جوانان در دام افراط گرایی

آمادگی اردن برای اقدام نظامی علیه داعش و خطرات آن

سفر پادشاه اردن به زادگاه خلبان سوزانده شده توسط داعش