تدابیر امنیتی ژاپن افزایش می یابد

تدابیر امنیتی ژاپن افزایش می یابد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از گردن زده شدن دومین گروگان ژاپنی توسط شبه نظامیان دولت اسلامی، دولت ژاپن تدابیر ضدتروریستی را در داخل و خارج کشور افزایش می دهد. شینزو آبه،

آگهی

پس از گردن زده شدن دومین گروگان ژاپنی توسط شبه نظامیان دولت اسلامی، دولت ژاپن تدابیر ضدتروریستی را در داخل و خارج کشور افزایش می دهد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که در کشورش با انتقادهایی مواجه شده است، در یک نشست امنیتی گفت که بزودی لایحه ای پیشنهاد خواهد کرد تا ارتش بتواند در خارج از کشور، جان شهروندانی را که در معرض خطر قرار می گیرند، نجات دهد.

قانون اساسی ژاپن به ارتش این کشور اجازه مداخله نظامی بین المللی نمی دهد اما آقای آبه می خواهد با تغییر قانون به جنگ علیه داعش بپیوندد.

یوشی هیدی سوگا، دبیر کابینه ژاپن گفت: «در ویدیویی که به قتل رساندن گوتو را نشان می دهد ترورست ها همچنین می گویند که از این پس همه مردم ژاپن را هدف قرار خواهند داد. بنابراین، تروریسم یک تهدید واقعی و فوری برای همه ماست.»

مادر کنجی گوتو، خبرنگار ژاپنی که توسط شبه نظامیان داعش به قتل رسید، به خبرنگاران گفت که او همیشه در تلاش بود تا از مناطق جنگی و از مشکلات مردم گزارش تهیه کند.

جونکو ایشیدو، مادر کنجی گوتو گفت: «او عشق خود را به همه مردم جهان نشان داد. احساسم این است که به او بسیار افتخار می کنم.»

هفته پیش یک گروگان ژاپنی دیگر به نام هارونا یوکاوا، توسط شبه نظامیان دولت اسلامی یا داعش سر بریده شد.

نخست وزیر ژاپن گفت که این کشور به همراه جامعه جهانی تلاش خواهد کرد تا عاملان این جنایات مجازات شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجموعه ژاپنی «فوتبالیست‌ها» پس از ۴۳ سال به پایان رسید

بحران ازدواج در ژاپن؛ نام همه ژاپنی‌ها ظرف ۵ قرن آینده یکسان می‌شود

کاوشگر ژاپنی ماه توانست از دومین شب قمری نیز جان سالم به در برد