ساکنان دو شهر در شرق اوکراین در حال فرار از جنگ

ساکنان دو شهر در شرق اوکراین در حال فرار از جنگ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدایی طلبان شرق اوکراین که در شهر اوگلگورسک (ووهلهیرسک) در منطقه دنباس به نبرد با ارتش این کشور مشغولند، روز سه شنبه کریدوری را برای خروج شهروندان

جدایی طلبان شرق اوکراین که در شهر اوگلگورسک (ووهلهیرسک) در منطقه دنباس به نبرد با ارتش این کشور مشغولند، روز سه شنبه کریدوری را برای خروج شهروندان باز کردند. گزارش ها نشان می دهد که صدها تن از مردم بویژه زنان و کودکان درحال فرار از این شهرند.

آگهی

دولت اوکراین اعلام کرده که شهروندان روسیه را از این پس با کارت هویت داخلی به اوکراین راه نخواهد داد و آنها باید گذرنامه بین المللی روسیه را همراه داشته باشند.

یک زن جوان که در حال خروج از شهر است می گوید: “ما هنوز نمی دانیم به کجا برویم. تنها جایی بیرون از این دیوانه خانه!”

از سوی دیگر نیروهای ارتش اوکراین نیز روز سه شنبه به تخلیه ساکنان شهر درحال جنگ دبالتسوه دست زدند و اتوبوس هایی را به این کار اختصاص دادند.

یک سرباز اوکراین مشغول بحث با مردی است که حاظر به ترک شهر بدون همسرش نیست: “چه کار به همسرت داری؟ شما باید پسر کوچکت را از اینجا خارج کنی، باید برای او نگران باشی!”

مرد جوان: “ولی فردا دوباره اینجا خواهم بود.”

سرباز: “بسیار خوب، به من گوش کن! فردا به خاطر خدا من برای آوردن همسرت آنجا خواهم رفت….خواهش می کنم، شما زندگی خودتان را کرده اید، ولی زندگی این پسر جوان پیش روی اوست.”

اگرچه برای ساکنان دبالتسوه ترک خانه هایشان اجباری نیست، اما موقعیت دشواری که پس از توقف رفت و آمد در ایستگاه راه آهن شهر ایجاد شده، آنها را ناگزیر از ترک شهر می کند.
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزرای خارجه آمریکا و اوکراین در جشن بازگشت مک‌دونالد به کی‌یف سیب‌زمینی سرخ‌کرده سفارش دادند

زلنسکی وزیر دفاع جدید اوکراین را معرفی کرد؛ یک تاتار کریمه جایگزین رژنیکوف می‌شود

مقام عالی‌رتبه اوکراین: حملات پهپادی به داخل خاک روسیه افزایش می‌یابد