Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یونان در تلاش یافتن راه حل

یونان در تلاش یافتن راه حل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت جدید یونان در تلاش یافتن راه حلی برای بازپرداخت دیون کمر شکن کشور است بدون آنکه شهروندانش را تحت فشار مضاعف بگذارد.

آگهی

الکسیس سیپراس، نخست وزیر جدید یونان گفته است قصد ندارد از روسیه تقاضای کمک مالی بکند، و هرگونه تسهیلات در بازپرداخت دیون یونان باید از طریق مذاکره با اروپا سازماندهی بشود.

یانیس امانوئلیدیس، کارشناس مرکز مطالعاتی اروپا می گوید: “ فکر می کنم مشکلترین مذاکرات یونان با مقامات آلمان باشد. آلمانها بروی بسیاری نکات بسته و با دیگران متفاوت هستند. اما باید میان یونان و برلین نوعی مصالحه برقرار شود.”

با وجود این، آلمان تنها بخشی از قضیه است و این اتحادیه اروپاست که تصمیم نهایی را اتخاذ می کند.

سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: “کلیه راه حلهای موجود به بحث گذاشته خواهد شد و هرگونه تصمیم به جلو با اتفاق نظر اعضای نوزده گانه منطقه مالی یورو اتخاذ خواهد شد.”

در این میان نقش آمریکا را هم نباید فراموش کرد. اقتصاد آمریکا که بتازگی از رکود خارج شده، تحمل ضربه دیگری را بر واحد پولی یورو ندارد.

یانیس امانوئلیدیس می گوید: “از نظر دولت آمریکا، یک بحران دیگر در یورو، بسیار منفی تلقی می شود. این چیزی است که آمریکا نمی خواهد زیرا این امر عواقب اقتصادی وخیمی برای سیاستهای ژئوپلیتیکی در بر خواهد داشت. یونان با داشتن همسایگان نه چندان آسان، در موقعیت ژئوپلیتیکی حساسی است.

قرار است یونان و آلمان قبل از کنفرانس سران اتحادیه در هفته آینده، با یکدیگر مذاکره کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد