احتمال آزادی یک خبرنگار دیگر شبکه الجزیره از زندان قاهره

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
احتمال آزادی یک خبرنگار دیگر شبکه الجزیره از زندان قاهره

بنا به گزارش ها، وزیر خارجه کانادا روز دوشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفته است که آزادی محمد فهمی یکی دیگر از خبرنگاران شبکه الجزیره که کانادایی و از ماه دسامبر ۲۰۱۳ در مصر به اتهام همکاری با اخوان المسلمین زندانی است، قریب الوقوع است. سخنگوی وزارت خارجه کانادا نیز ضمن تایید این خبر، جزئیات بیشتری در این باره مطرح نکرده است.

از سوی دیگر، پیتر گرسته خبرنگار دیگر شبکه الجزیره که استرالیایی است و روز یکشنبه در قاهره آزاد و از مصر اخراج شد، می گوید آزادی وی پس از ۴۰۰ روز، برایش مانند تولدی دوباره است.

او در گفتگو با شبکه الجزیره گفت: “نمی توانم توضیح دهم که از اینکه آزاد هستم چه احساس آرامشی دارم. واقعا انتظار نداشتم. ما ماه های طولانی در زندان بودیم تا دوباره محاکمه شویم و بنابراین اینکه اکنون آزاد شده ام واقعا فوق العاده است.درست مثل این است که دوباره متولد شده باشم. این لحظه های زیبای زندگی واقعا گرانبها هستند، همچنین لحظاتی که با خانواده ام می گذرانم.”

از سه نفر خبرنگار شبکه الجزیره، به جز پیتر گرسته استرالیایی و محمد فهمی که خبرنگار کانادایی – الجزیره ای است، درباره احتمال آزادی محمد باهر که الجزیره ای است و نیز یک خبرنگار عکاس الجزیره ای دیگر به نام محمد فوزی، هنوز خبری منتشر نشده است.