Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصمیم یونان به عدم همکاری با ترویکا و بازتاب آن در میان شهروندان

تصمیم یونان به عدم همکاری با ترویکا و بازتاب آن در میان شهروندان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درپی دیدار روز جمعه نمایندگان دولت یونان و ترویکا، یعنی نهادهای سه گانه وام دهنده به یونان، ائتلاف تحت رهبری حزب سیریزا اعلام کرده است که حاضر به

آگهی

درپی دیدار روز جمعه نمایندگان دولت یونان و ترویکا، یعنی نهادهای سه گانه وام دهنده به یونان، ائتلاف تحت رهبری حزب سیریزا اعلام کرده است که حاضر به همکاری با ترویکا بر اساس توافق های قبلی و پذیرش وام های جدید نیست. این تصمیم به شکاف تازه ای در جامعه دامن زده و نگرانی هایی را در بین بخشی از شهروندان برانگیخته است.

یک شهروند آتن می گوید: “اگر جایگزین دیگری نباشد، البته مرا نگران می کند. عدم توافق با ترویکا به هیچ وجه موجب نگرانی نیست، اما مایلم حکومت جدید یونان طرح جایگزینی داشته باشد و در این صورت است که نگرانی رفع خواهد شد.”

و یک شهروند دیگر: “هنوز نمی دانم که این مسئله تاچه حد موجب نگرانی است، اما می دانم که مردم یونان رنج بسیار کشیده اند. به همین خاطر می فهمم که که چرا حزب سیریزا بر سر قدرت آمده و چرا مردم به آن رای دادند. امیدوارم هرچه که اتفاق افتد، باعث وضع بهتری برای مردم باشد و بدانند که چه می کنند.”

دولت جدید یونان تا ۲۸ فوریه فرصت دارد که سه نهاد صندوق بین المللی پول، اتحادیه اروپا و بانک مرکزی اروپا را از برنامه خود در مورد بازپرداخت وام ها آگاه سازد. اما ائتلاف حاکم قصد دارد برای تنظیم توافق نامه های جدید، مذاکرات مستقلی را با هر یک از این نهادها در پیش گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد

بحران بودجه در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا؛ وعده‌های صدراعظم آلمان در پارلمان به سخره گرفته شد