بحران اوکراین؛ تعلیق حق رای روسیه در شورای اروپا تمدید شد

بحران اوکراین؛ تعلیق حق رای روسیه در شورای اروپا تمدید شد
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مجمع پارلمانی شورای اروپا که بحران اوکراین را مولود دخالت روسیه می داند تصمیم گرفت تا مدت زمان تعلیق حق رای و نیز عضویت روسیه در کمیته های مهم این

آگهی

مجمع پارلمانی شورای اروپا که بحران اوکراین را مولود دخالت روسیه می داند تصمیم گرفت تا مدت زمان تعلیق حق رای و نیز عضویت روسیه در کمیته های مهم این مجمع را تمدید کند.

غرب روسیه را به تشدید بحران در اوکراین و حمایت مالی و نظامی از جدایی طلبان این کشور متهم می کند و از مسکو می خواهد تا در سیاست هایش تجدید نظر کند.

الکسی پوشکوف، رئیس هیئت روسیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا در واکنش به این تصمیم اعلام کرد کشورش این مجمع را بایکوت می کند.

وی گفت اگرچه چنین تعلیقی در برخی کمیته ها و برای کوتاه مدت است اما هیئت روسی در مجمع پارلمانی شورای اروپا حضور نخواهد یافت.

مجمع پارلمانی شورای اروپا موضوع تعلیق حق رای و حضور روسیه در برخی کمیته ها را دوباره در ماه آوریل به بحث و بررسی خواهد گذاشت.

شورای اروپا، نهادی مستقل از شورای اتحادیه اروپا و در استراسبورگ فرانسه مستقر است و بر مسائلی چون حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون نظارت دارد.

روسیه که شبه جزیره کریمه اوکراین را به خاک خود ضمیمه کرده است برغم تهدید غرب به تحریماتِ بیشتر، به حمایت خود از جدایی طلبان شرق اوکراین ادامه می دهد.

مسکو ظاهراً تبعات اقتصادی و دیپلماتیک ناشی از چنین سیاست و حمایتی را حداقل تا به امروز پذیرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: اظهارات روسیه درباره نقش فرانسه یا اوکراین در حمله به سالن کنسرت مسکو مسخره است

انتشار عکس‌های امانوئل ماکرون در گرماگرم رجزخوانی‌ها برای روسیه واکنش‌برانگیز شد؛ انتقادها به چیست؟

ماکرون: گزینه حضور نظامی غرب در اوکراین فعلا مطرح نیست