Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دوست نزدیک دادستان آرژانتینی: او به محافظانش اعتماد نداشت

دوست نزدیک دادستان آرژانتینی: او به محافظانش اعتماد نداشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ده روز پس از مرگ مشکوک آلبرتو نیسمان، دادستان آرژانتینی مصمم به یافتن و مجازات عاملان انفجار در مرکز همیاری یهودیان در سال 1994 میلادی، هواداران او

آگهی

ده روز پس از مرگ مشکوک آلبرتو نیسمان، دادستان آرژانتینی مصمم به یافتن و مجازات عاملان انفجار در مرکز همیاری یهودیان در سال 1994 میلادی، هواداران او با تجمع در بوینوس آیرس، پایتخت این کشور، یاد و خاطره او را در شب خاکسپاری اش گرامی داشته و خواهان اجرای عدالت شدند.

جسد آقای نیسمان قرار است روز پنجشنبه در یک قبرستان یهودی در نزدیکی بوینوس آیرس به خاک سپرده شود و جامعه یهودیان این کشور به همین مناسبت خواهان یک روز عزای عمومی شده است.

اما آنچه در این میان توجهات عمومی را به خود جلب کرده، اظهارات دیه گو لاگومارسینو است که یک روز پیش از مرگ این دادستان سابق پنجاه و یک ساله، یک سلاح به او قرض داده بود.

بنا به گفته این دوست نزدیک آقای نیسمان، او به محافظان خود اعتماد نداشته و نگران امنیت فرزندانش بوده است.

آقای نیسمان که از سال 2000 بر روی پرونده انفجار در مرکز یهودیان در بوینس آیرس کار می کرد، در سال 2006 ایران را متهم به فرماندهی این حمله و حزب الله لبنان را هم متهم به اجرای آن کرده بود.

برخی گزارشها هم حاکی است که آقای نیسمان، مقامهای ارشد آرژانتین را به همکاری با ایران برای سرپوش گذاشتن بر نقش آن کشور در انفجار آمیا متهم کرده بود.

کریستینا فرناندز دی کرشنر رئیس جمهور آرژانتین روز دوشنبه با ایراد سخنانی از طرح خود برای انحلال دستگاه های امنیتی خبر داد.

حمله به مرکز یهودیان موسوم به “آمیا” در پایتخت آرژانتین در تابستان سال 1994 میلادی، 84 کشته و 230 زخمی بر جا گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آرژانتینی: دادستان پرونده مربوط به ایران به قتل رسیده

ناآرامی در آرژانتین؛ تقابل سنگ و کوکتل‌مولوتوف با گاز‌اشک آور و گلوله‌لاستیکی در خیابان‌های پایتخت

مسابقات جهانی پیتزا در بوئنوس آیرس آرژانتین