نخستین جلسه کابینه دولت جدید یونان؛ سیپراس برنامه های دولتش را برشمرد

نخستین جلسه کابینه دولت جدید یونان؛ سیپراس برنامه های دولتش را برشمرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

الکسیس سیپراس، نخست وزیر جدید یونان روز چهارشنبه در اولین جلسه کابینه، اهداف، برنامه ها و اولویتهای دولت خود را برشمرد. نخست وزیر جدید در این جلسه

الکسیس سیپراس، نخست وزیر جدید یونان روز چهارشنبه در اولین جلسه کابینه، اهداف، برنامه ها و اولویتهای دولت خود را برشمرد.

ما وارد تنشهای دو جانبه و تخریب کننده نمی شویم اما خط مشی فاجعه بار انقیاد را هم ادامه نمی دهیم... ما دولت نجات ملی هستیم و هدف ما مذاکره برای رهایی از بدهی هاست.

نخست وزیر جدید در این جلسه بر تلاش و جدیت دولتش در احیای اقتصاد و مبارزه با بحرانی که سالهاست گریبان یونان را گرفته تاکید کرد.

الکسیس سیپراس، در بخشی از اظهاراتش ضمن اشاره به بازپرداخت بدهی های کشورش و ریاضت های اقتصادی که مردم متحمل آن شده اند، وعده داد که از طریق مذاکره با اتحادیه اروپا به راهکاری درخور شان یونان دست خواهد یافت.

آقای سیپراس گفت: «ما به اشتباه کاساندرا باور داریم و وارد تنشهای دو جانبه و تخریب کننده نمی شویم اما خط مشی فاجعه بار انقیاد را هم ادامه نمی دهیم.» او افزود: «ما دولت نجات ملی هستیم و هدف ما مذاکره برای رهایی از بدهی هاست.»

او ضمن غیرقابل توجیه خواندن هرگونه اشتباهی از سوی دولتش، شفاف سازی امور، مبارزه با فساد، رانتخواری در تمامی سطوح، مقابله با فقر و بیکاری فزاینده در کشور را از اهداف مهم کابینه اش خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج جدید آتش‌سوزی‌های جنگلی در یونان؛ اجساد سوخته ۱۸ مهاجر پیدا شد

تصاویر هوایی از اراضی سوخته «رودس»؛ آتش‌سوزی با این جزیره یونان چه کرد

آتش سوزی‌های جنگلی و دستور نخست‌وزیر یونان برای آماده‌ باش: ما در جنگ هستیم