کنسرت بزرگ مخالفان پگیدا در درسدن آلمان

کنسرت بزرگ مخالفان پگیدا در درسدن آلمان
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هزاران نفر از مخالفان جنبش پگیدا (PEGIDA) روز دوشنبه در درسدن آلمان در یک کنسرت موسیقی راک گرد هم آمدند. این افراد که تعدادشان به بیش از بیست و دو

آگهی

هزاران نفر از مخالفان جنبش پگیدا (PEGIDA) روز دوشنبه در درسدن آلمان در یک کنسرت موسیقی راک گرد هم آمدند.

این افراد که تعدادشان به بیش از بیست و دو هزار نفر می رسید، معتقدند هواداران پگیدا که خود را «اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب» می نامند، افرادی راستگرا، مهاجرستیز و مذهب ستیز هستند.

ظاهراً گروهی از هواداران پگیدا که تظاهراتشان را اغلب دوشنبه ها برگزار می کنند برای اینکه خود را اهل مدارا نشان دهند به این کنسرت پیوسته اند. هواداران پگیدا می گویند هدفشان محافظت از فرهنگ غربی- مسیحی خود است. مخالفان پگیدا اما این جنبش را به نژادپرستان و همراهی با راستگرایان افراطی و نازی ها متهم می کنند.

مخالفان پگیدا علاوه بر هامبورگ و مونیخ، روز دوشنبه در چند شهر دیگر آلمان نیز تظاهرات برپا کردند. گیزم عادال، خبرنگار یورونیوز که در خیابان «یونگفرنشتیق» هامبورگ حاضر بود تعداد تظاهرکنندگانی که خود را تگیدا (مخالفان پگیدا) می نامند بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر برآورد کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در همین روز و همزمان با هفتادمین سالگرد آزادسازی اردوگاه مرگ آشویتس نازی ها گفت مبارزه با همه اشکال یهودی ستیزی و نژادپرستی مسئولیت ابدی آلمانی هاست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

نشست شولتس با رهبران ۵ کشور آسیای میانه؛ راهکار آلمان برای مقابله با نفوذ روسیه در منطقه چیست؟