واکنش به نتایج اولیه انتخابات سراسری یونان

واکنش به نتایج اولیه انتخابات سراسری یونان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حامیان حزب سیریزا، ائتلاف چپ های رادیکال یونان و نیز هواداران حزب محافظه کار دموکراسی نوین بی تاب اعلام نتیجه نهایی انتخابات سراسری هستند. این در

آگهی

حامیان حزب سیریزا، ائتلاف چپ های رادیکال یونان و نیز هواداران حزب محافظه کار دموکراسی نوین بی تاب اعلام نتیجه نهایی انتخابات سراسری هستند. این در حالی است که بر اساس نتایج اولیه پیش بینی خبرنهایی چندان سخت نیست.

یکی از هواداران سیریزا به یورونیوز می گوید: «من بیکار و بی خانمانم. من در یک مهانسرا زندگی می کنم. پولی کمی دریافت می کنم ولی سال ها دنبال کار بوده ام. به عقیده من خیلی چیزها تغییر می کند و بهتر می شود.»

یکی دیگر از رای دهندگان به حزب سیریزا می گوید: «خیلی هجان زده و خوشحالم چون این چیزی تازه برای یونان و همین طور اروپا است. این حزبی چپ گرا است و ما امیدواریم که این شروع تازه همه اروپا را هم کمک کند.» در مقر حزب دموکراسی نوین، واقع در میدان سینتاگما آتن، هواداران این حزب دست راستی راضی به نظر نمی رسند.

یکی از رای دهندگان به حزب دموکراسی نوین می گوید: «نتیجه اولیه برای حزبی که به آن باور دارم، خوب نیست. به نظرم یونانی ها براساس خشم خود را داده اند چون فکر نمی کنم که یونان در دوره ای کوتاه به کشوری چپ گرا تبدیل شده باشد.»

نیکولتا دروگکا، خبرنگار یورونیوز از آتن گزارش می دهد: «احتمال زیاد پیروزی سیریزا چنانکه نتایج اولیه نشان می دهد، پیامی قوی به اروپا است. پیامی نه فقط از سوی یونانی ها بلکه به طور کلی از طرف جنوب اروپا است که تجربه دشوار سیاست های ریاضتی را داشته است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمانی یونان؛ میتسوتاکیس پیروزی حزبش را «زلزله سیاسی» خواند

نتایج نظر سنجی‌های انتخابات هلند از پیروزی حزب مهاجرستیز و اسلام‌ستیز «برای آزادی» حکایت دارد

پیروزی چشمگیر راست‌گرایان در انتخابات پارلمانی سوئیس