Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بحران اوکراین؛ افزایش درگیریها، فشارها و تلاشهای دیپلماتیک

بحران اوکراین؛ افزایش درگیریها، فشارها و تلاشهای دیپلماتیک
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با افزایش درگیری ها در شرق اوکراین و کشته شدن حداقل ۳۰ نفر در شهر ماریوپل، فشارهای دیپلماتیک بر روسیه و همزمان تلاش های سیاسی برای حل بحران در این

آگهی

با افزایش درگیری ها در شرق اوکراین و کشته شدن حداقل ۳۰ نفر در شهر ماریوپل، فشارهای دیپلماتیک بر روسیه و همزمان تلاش های سیاسی برای حل بحران در این کشور شدت می گیرد.

الکساندر زاخارچنکو، رهبر جدایی طلبان به تلاش نیروهای تحت امرش برای تصرف شهر ماریوپل اذعان می کند اما اتهام دولت اوکراین را مبنی بر حملات راکتی و خمپاره ای جدایی طلبان به این شهر که باعث یکی از خونبارترین حوادث ناآرامی ها شد، رد می کند.

ماریوپل از این نقطه نظر که بین مناطق شرقی تحت کنترل جدایی طلبان و شبه جزیره کریمه تحت حاکمیت روسیه واقع شده است، شهری بسیار استراتژیک به شمار می رود.

با شدت گرفتن درگیری ها و افزایش تلفات جانی در اوکراین، شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه نشستی برگزار می کند و وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا هم روز پنجشنبه گردهم می آیند.

کاخ سفید در سایه اوج گرفتن درگیری ها در اوکراین می گوید همچنان تمام گزینه ها بجز گزینه نظامی را برای منزوی کردن بیشتر روسیه مد نظر دارد.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین بار دیگر بر فرو نشاندن ناآرامی ها و درگیری ها تاکید کرد. وی در نشست شورای امنیت اوکراین تنها راه حل بحران را عمل به مفاد توافقنامه ماه سپتامبر مینسک خواند و از وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست تا برای اعمال فشار به روسیه به گفتگو بنشینند.

کی یف و غرب، روسیه را عامل اصلی ناآرامی های اوکراین می دانند، اما روسیه هر گونه اتهام تجهیز و حمایت تسلیحاتی و نظامی از جدایی طلبان را رد می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است

«پیش‌روی ارتش روسیه در مناطق خارکیف و زاپوریژیا»؛ اوکراین: سه حمله روسیه را دفع کردیم