Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دادگاه عالی فرانسه شهروندی یک تندروی فرانسوی مراکشی را لغو کرد

دادگاه عالی فرانسه شهروندی یک تندروی فرانسوی مراکشی را لغو کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه عالی فرانسه روز جمعه تایید کرد که لغو شهروندی یک تبعه فرانسوی مراکشی که در سال ۲۰۱۳ میلادی به فعالیت تروریستی محکوم شده است، امکانپذیر و قابل

آگهی

دادگاه عالی فرانسه روز جمعه تایید کرد که لغو شهروندی یک تبعه فرانسوی مراکشی که در سال ۲۰۱۳ میلادی به فعالیت تروریستی محکوم شده است، امکانپذیر و قابل اجراست.

رای دادگاه بلافاصله مورد استقبال دولت فرانسه قرار گرفت که می گوید قصد دارد هر چه بیشتر از این امکان قانونی، بعنوان ابزاری برای مبارزه با تروریسم استفاده کند.

لغو شهروندی تنها در صورتی ممکن است که متهم دارای ملیت دیگری باشد و از زمان فرانسوی شدنش، بیشتر از پانزده سال نگذشته باشد.

یک شهروند فرانسوی و ساکن پاریس گفت: «پس گرفتن ملیت آنهایی که مرتکب چنین اعمال نفرت انگیز شده اند، اقدام درست و خوبی است. آنها شایسته داشتن ملیت فرانسه نیستند.»

شهروند دیگری گفت: «اخیرا در مورد طرحی شنیدم که در بریتانیا انجام می شود. آنها برای ادغام مجدد این افراد منحرف در جامعه، تلاش می کنند افکار افراطی آنان را از بین ببرند. به نظر من بهتر است که آنها را شناسایی و تحت نظر داشته باشیم تا اینکه لزوما ملیت آنها را باطل کنیم.»

در حالیکه وقایع تروریستی اخیر پاریس هنوز در حافظه شهروندان است، یک نظرسنجی نشان می دهد که ۸۱ درصد از فرانسوی ها با باطل کردن ملیت مجرمان تروریست موافقند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله با چاقو به مامور پلیس در شانزلیزه پاریس

توهین‌های نژادپرستانه علیه ستارگان آفریقایی‌تبار فرانسوی؛فدراسیون فوتبال فرانسه به فیفا شکایت می‌کند

آبه پیر کشیش معروف فرانسوی و بنیانگذار موسسه خیریه ضد فقر به آزار جنسی ۷ زن متهم شد