Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا؛ طرح صلح روسیه، طرح اشغال اوکراین است

آمریکا؛ طرح صلح روسیه، طرح اشغال اوکراین است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

علی رغم مذاکرات مثبت روز چهارشنبه در برلین میان وزرای خارجه اوکراین، آلمان، فرانسه و روسیه درباره بحران اوکراین، جلسه شورای امنیت سازمان ملل به محل

آگهی

علی رغم مذاکرات مثبت روز چهارشنبه در برلین میان وزرای خارجه اوکراین، آلمان، فرانسه و روسیه درباره بحران اوکراین، جلسه شورای امنیت سازمان ملل به محل تنش میان ایالات متحده آمریکا و روسیه درباره بحران شرق این کشور تبدیل شد.

واشنگتن ادعا می کند که آخرین طرح صلح روسیه، «طرح اشغال» اوکراین است و مسکو در مقابل آمریکا را متهم می کند که به اقدامات نظامی کیف دامن می زند.

سامانتا پاور، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد می گوید: «بگذارد نقاب از طرح صلح پوتین برداریم و بگوییم که چرا طرح روسیه، طرح اشغال است. ما باید طرح صلحی را اجرا کنیم که از قبل موجود است، برنامه صلحی که روسیه آنرا امضا کرده و بعد نقض شده. اگر روسیه برای صلح جدی است، باید توافق مینسک را دنبال کند که بیش از چهار ماه پیش روی آن توافق شده است.»

در مقابل ویتالی چورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد نیز گفته است: «در طول بحران اوکراین، ایالات متحده نقش مخربی داشته است. شما باید دراینباره صریح باشید. مواضع شما تحریک آمیز است. پس از سفر هر یک از مقامات عالی رتبه ایالات متحده به اوکراین، رفتار مقابله جویانه دولت کی یف تشدید شده است.»

هفته گذشته پوتین طرح صلحی را برای شرق اوکراین ارائه کرد که از سوی اوکراین رد شد. همچنین روز چهارشنبه در غرب دونتسک، دو نفر در اثر بمباران کشته شده اند. در خشونت های شرق اوکراین از آوریل ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۴۸۰۰ نفر کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز نشست سوئیس برای صلح اوکراین؛ زلنسکی در غیبت پوتین و دیگران شانس خود را امتحان می‌کند

وتوی لحظه آخری آلمان مانع تصویب نخستین تحریم‌های گازی اتحادیه اروپا علیه روسیه شد

ناوگان جنگی روسیه در هاوانا؛ زیردریایی و کشتی آمریکا و کانادا هم وارد آب‌های کوبا شدند