Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

احزاب یونان به دنبال کسب آراء ده درصدی که نمی دانند به چه حزبی رای دهند

احزاب یونان به دنبال کسب آراء ده درصدی که نمی دانند به چه حزبی رای دهند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

استودیو لیون: چهار روز مانده به شاید یکی از مهمترین انتخابات که طی سالهای اخیر در یونان برگزار می شود، به نظر می رسد که حزب سیریزا در جایگاه مطمئنی قرار دارد. جو حاکم بر خیابانهای آتن چگونه است؟

خبرنگار در آتن:بر خلاف سر و صداهای فراوان احزاب سیاسی در آستانه انتخابات، مردم یونان زندگی طبیعی خود را ادامه می دهند. آنها بیشتر منتظر هستند تا ببینند یکشنبه شب و در هنگام بازگشایی صندوقهای رای، وضعیت احزاب انتخابیشان چگونه بوده است. نظرسنجیها هم نشان می دهد که جایگاه حزب چپگرای سیریزا، از بقیه احزاب بسیار بالاتر است. اکنون سوالی که مطرح است این است که آیا این حزب موفق به کسب اکثریت مطلق آراء و تشکیل دولتی غیرائتلافی خواهد شد و یا این که باید به دنبال احزاب دیگری برای تشکیل دولت باشد. به هر حال این سوالی است که احتمالا تا اولین ساعات روز دوشنبه جواب آن را خواهیم یافت.

استودیو لیون: به نظر می رسد که حدود ده درصد از رای دهندگان هنوز نمی دانند به چه حزبی رای دهند. مبارزات احزاب عمده سیاسی هم بر این افراد متمرکز شده است. چگونه این ده درصد می توانند نتیجه انتخابات روز یکشنبه را تحت تاثیر قرار دهند؟

خبرنگار در آتن: دو حزب عمده رقیب و همچنین احزاب کوچک تمرکزشان را متوجه این ده درصد کرده اند. چون آنها می توانند خیلی چیزها را تغییر دهند. کسب آراء این افراد برای حزب دموکراسی جدید یک پیروزی نسبی و برای سیریزا، کسب اکثریت بزرگ آراء خواهد بود. کسی نمی داند که آیا تعداد کافی از این ده درصد به حزب راست افراطی فجر طلایی رای خواهند داد تا این حزب در مقام سوم باقی بماند و یا درب پارلمان به روی احزاب کوچکتر و مستقل باز خواهد شد که فقط سه درصد آراء را در اختیار دارند. البته ما باید تا یکشنبه شب منتظر بمانیم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد