واکنش مردم آمریکا به سخنرانی سالانه باراک اوباما

واکنش مردم آمریکا به سخنرانی سالانه باراک اوباما
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همانند بسیاری از شهرهای دیگر جهان، واشنگتن دی سی جایی است که مردم به کافه ها می روند تا سخنرانی سیاستمداران را تماشا کنند. سخنرانی سالانه رئیس جمهوری

آگهی

همانند بسیاری از شهرهای دیگر جهان، واشنگتن دی سی جایی است که مردم به کافه ها می روند تا سخنرانی سیاستمداران را تماشا کنند.

سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا در کنگره یکی از این فرصت هاست. در این شهر به نظر می رسد بیشتر مردم با باراک اوباها همدل باشند که در سخنرانی سالانه اش در کنگره این کشور موضوعات گوناگون داخلی و خارجی را مورد توجه قرار داد. نگاهی می کنیم به واکنش تعدادی از مردم:

«به نظرم خیلی خوب بود، مستقیما سر موضوع رفت، فکر می کنم کارش را خوب انجام داده،.»

«به نظرم کار فوق العاده ای انجام داده. فکر می کنم او خبرهای خوبی برای سال آینده دارد. بخاطر همین به نظرم بسیار عالی بود.»

« فکر می کنم اوباما درباره موضوعات گوناگونی که مطرح کرد پیام های قدرتمندی فرستاد. به نظرم او در تلاش است بسیاری از کارهایی را پیش ببرد که وقتی انتخاب شد کاملا کنار گذاشته شده بود. او چالش های زیادی با کنگره خواهد داشت.»

«من مایلم اقدامات بیشتری درباره تغییرات آب و هوایی را شاهد باشم. به نظر من این مشکلی واقعی است و هیچ کس واقعا با آن مقابله نمی کند.»

رئیس جمهوری اوباما با طرح بسیاری از موضوعات بحث برانگیز داخلی و خارجی، کنگره با اکثریت جمهوریخواه را به چالش کشیده است. این موضوع نشان می دهد که او آماده است که همه سرمایه سیاسی باقیمانده خود را خرج کند. دو سال باقی مانده از دوره او به نظر می رسد، بیشتر پرتنش باشد تا خسته کننده.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟

بزرگترین ورشکستگی بانکی آمریکا طی ۱۵ سال اخیر؛ شبح بحران مالی بر بازارها سایه افکند

سخنرانی سالانه رئیس‌ جمهور آمریکا در کنگره؛ بایدن خواستار همکاری جمهوری‌خواهان با دولت شد