فرانسه؛ اختصاص ۴۲۵ میلیون یورو برای مبارزه با تروریسم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرانسه؛ اختصاص ۴۲۵ میلیون یورو برای مبارزه با تروریسم

دو هفته پس از حملات تروریستی در پاریس که به کشته شدن ۱۷ تن انجامید، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه از راهبرد تازه دولتش در مبارزه با تروریسم سخن گفت.

انجام اقداماتی علیه تروریسم، جهادگرایی و اسلامگرایی رادیکال مستلزم مبارزه ای بلندمدت است.

او با تاکید بر ضرورت افزایش تعداد نیروهای پلیس و بخش های اطلاعات و امنیت گفت: «شوک عظیم ناشی از حملات اخیر، افزایش تهدیدها در کشور را به اذهان متبادر می کند. آنچه امروزه در سطح بالایی با آن روبرو هستیم. از این رو انجام اقداماتی علیه تروریسم، جهادگرایی و اسلامگرایی رادیکال مستلزم مبارزه ای بلندمدت است.»

برای این منظور طی سه سال آینده ۲۶۸۰ شغل جدید در بخش های مختلف امنیتی ایجاد می شود. همچنین برای مقابله با تروریسم طی این مدت بودجه ای برابر با ۴۲۵ میلیون یورو در نظر گرفته شده است.

در چارچوب مبارزه با تروریسم، فرانسه در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ اسلامگرای افراطی و ۲۰۰ فرانسوی وابسته به شبه نظامیان داعش را که از عراق و سوریه بازگشته اند، تحت نظر قرار داده است.

در پی حمله مرگبار به نشریه فکاهی شارلی ابدو و گروگانگیری در فروشگاه یهودیان در پاریس، فرانسه در وضعیت هشدار کامل قرار گرفته، تدابیر امنیتی افزایش یافته و حضور نیروهای امنیتی بویژه در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد، سنگین گزارش شده است.