Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فرانسه؛ اختصاص ۴۲۵ میلیون یورو برای مبارزه با تروریسم

فرانسه؛ اختصاص ۴۲۵ میلیون یورو برای مبارزه با تروریسم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو هفته پس از حملات تروریستی در پاریس که به کشته شدن ۱۷ تن انجامید، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه از راهبرد تازه دولتش در مبارزه با تروریسم سخن گفت

آگهی

دو هفته پس از حملات تروریستی در پاریس که به کشته شدن ۱۷ تن انجامید، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه از راهبرد تازه دولتش در مبارزه با تروریسم سخن گفت.

او با تاکید بر ضرورت افزایش تعداد نیروهای پلیس و بخش های اطلاعات و امنیت گفت: «شوک عظیم ناشی از حملات اخیر، افزایش تهدیدها در کشور را به اذهان متبادر می کند. آنچه امروزه در سطح بالایی با آن روبرو هستیم. از این رو انجام اقداماتی علیه تروریسم، جهادگرایی و اسلامگرایی رادیکال مستلزم مبارزه ای بلندمدت است.»

برای این منظور طی سه سال آینده ۲۶۸۰ شغل جدید در بخش های مختلف امنیتی ایجاد می شود. همچنین برای مقابله با تروریسم طی این مدت بودجه ای برابر با ۴۲۵ میلیون یورو در نظر گرفته شده است.

در چارچوب مبارزه با تروریسم، فرانسه در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ اسلامگرای افراطی و ۲۰۰ فرانسوی وابسته به شبه نظامیان داعش را که از عراق و سوریه بازگشته اند، تحت نظر قرار داده است.

در پی حمله مرگبار به نشریه فکاهی شارلی ابدو و گروگانگیری در فروشگاه یهودیان در پاریس، فرانسه در وضعیت هشدار کامل قرار گرفته، تدابیر امنیتی افزایش یافته و حضور نیروهای امنیتی بویژه در مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد، سنگین گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

"کولیبالی، ده روز قبل از حملات پاریس، مورد بازجویی قرار گرفته بود"

مهمترین سوالهای امنیتی درباره حملات تروریستی در پاریس

ضد فرانسه یا شکنجه‌گر زندانیان در ایران؛ انجمن حقوق بشری شکایتی را علیه « بشیر بی‌آزار» ارائه داد