Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دیدار مقام های ارشد کوبا و آمریکا در هاوانا پس از پنج دهه سردی روابط

دیدار مقام های ارشد کوبا و آمریکا در هاوانا پس از پنج دهه سردی روابط
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پنج هفته پس از اعلام خبر آغاز عادی سازی روابط آمریکا و کوبا، مقام های عالی رتبه دو کشور روز چهارشنبه در هاوانا گردهم آمدند تا بر سر موضوعات مشترک

آگهی

پنج هفته پس از اعلام خبر آغاز عادی سازی روابط آمریکا و کوبا، مقام های عالی رتبه دو کشور روز چهارشنبه در هاوانا گردهم آمدند تا بر سر موضوعات مشترک گفتگو کنند.

این گفتگو های بی سابقه پس از پنجاه سال سردی روابط بین دو کشور صورت می گیرد. مقام های دو کشور روز پنجشنبه قرار است در خصوص بهبود مناسبات دیپلماتیک دوجانبه به بحث و گفتگو بنشینند.

همزمان در واشنگتن، باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده در ششمین سخنرانی سالانه خود در کنگره خواستار لغو تحریم های کشورش علیه کوبا شد و گفت: «وقتی شیوه تان طی پنجاه سال عمل نمی کند، به این معناست که زمان تغییرات جدید فرارسیده است. تغییر سیاست ما در کوبا بطور بالقوه می تواند به میراث بی اعتمادی در این قاره پایان دهد، بهانه های ساختگی موجود بر سر راه بازسازی کوبا را از میان بردارد، دستیابی به ارزش های دموکراتیک در این کشور را سرعت بخشد و از طریق می توان دست دوستی به سوی مردم کوبا دراز کرد. کنگره امسال باید اقدامات لازم برای پایان دادن به تحریم های این کشور را آغاز کند.»

یک ماه پیش، در نخستین تلاش های آمریکا و کوبا در زمینه بهبود روابط دیپلماتیک دوجانبه، سه کوبایی که به اتهام جاسوسی در آمریکا زندانی بودند، آزاد و به کشورشان بازگشتند.

در مقابل آلن گروس آمریکایی هم که از سال ۲۰۰۹ به اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در دادگاهی در کوبا محاکمه و زندانی شده بود آزاد و به آمریکا بازگشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناوگان جنگی روسیه در هاوانا؛ زیردریایی و کشتی آمریکا و کانادا هم وارد آب‌های کوبا شدند

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد