Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روزنامه «سان» دیگر تصویرنیم تنۀ برهنه زنان را چاپ نمی کند

روزنامه «سان» دیگر تصویرنیم تنۀ برهنه زنان را چاپ نمی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

روزنامه «سان» پرتیراژترین روزنامه بریتانیایی از این پس تصاویر نیم تنه برهنه زنان را در صفحه سوم خود چاپ نمی کند.

مدیران ارشد روزنامه سان، مدیران موسسه نیوز اینترنشنال در نیویورک، این تصمیم را پس از ۴۴ سال از روز سه شنبه بیستم ژانویه به اجرا درآوردند.

بسیاری از فعالان حقوق زنان، تنها دلیل پرتیراژ بودن این روزنامه را نمایش زنان برهنه در صفحه سوم می دانستند و سالها علیه آن کمپین های متعددی به راه انداخته بودند.

یکی از همین فعالان می گوید: «معمولا صفحات متعدد را که ورق می زنید تصاویر مردانی پوشیده را می بینید، مثل تصاویری از موفقیت های آنان در عرصۀ ورزش یا آنهایی که کشور را اداره می کنند. تمام مطالب فقط راجع به دستاوردهای مردان است، نوبت به زنان که می رسد کل موضوع این است که چه صورت و ظاهری دارند.»

البته یک مانکن بریتانیایی کاملا با این نظرات موافق نیست. او می گوید: «موضوع چاپ تصویر زنان در روزنامه سان حاوی پیامی بود، این که زنان می توانند هر کاری که دوست دارند انجام دهند، آنها هستند که انتخاب می کنند، به شرطی که خطری را متوجه کسی نکنند و یا کاری غیرقانونی انجام ندهند. و این که اگر می خواهید بدن زیبای زنانه خود را نمایش دهید این حق شماست، اگر هم نمی خواهید خوب، کسی شما را مجبور به این کار نمی کند.»

مالک موسسه نیوز اینترنشنال، روپرت مرداک، یکی از ثروتمندترین سرمایه داران جهان و مالکان رسانه های متعدد است. وی روزنامه سان را در سال ۱۹۶۹ میلادی خرید و از همان آغاز تصویر زنان برهنه در صفحه سوم جای خود را باز کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان