Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ناجی مشتریان فروشگاه یهودیان در پاریس می گوید قهرمان نیست

ناجی مشتریان فروشگاه یهودیان در پاریس می گوید قهرمان نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لاسانا باتیلی، جوان مسلمان اهل مالی، ملیت فرانسوی دریافت کرد. باتیلی ناجی چندین نفر از مشتریان فروشگاه یهودیان در پاریس بود که امدی کولیبالی، اسلام

آگهی

لاسانا باتیلی، جوان مسلمان اهل مالی، ملیت فرانسوی دریافت کرد. باتیلی ناجی چندین نفر از مشتریان فروشگاه یهودیان در پاریس بود که امدی کولیبالی، اسلام گرای تندرو، روز نهم ژانویه، با اسلحه گرم به آنجا حمله کرد.

لاسانا باتیلی سه شنبه با حضور مانوئل والس، نخست وزیر، برنار کازنوو وزیر کشور فرانسه و آن هیدالگو، شهردار پاریس، ملیت فرانسوی اش را دریافت کرد.

باتیلی با مخفی کردن برخی از مشتریان فروشگاه در سردخانه جان آنها را نجات داد. این موضوع باعث شد تا بسیاری از او به عنوان قهرمان ملی فرانسه یاد کنند.

او اما در زمان دریافت ملیت گفت: “بسیاری من را یک قهرمان می دانند اما من قهرمان نیستم. من لاسانا هستم و خواهم ماند. اما بسیار خوشحالم و شرایط سختی را پشت سر گذاشته ام. من یکی از بهترین دوستانم را در جریان این گروگان گیری از دست داده ام. “

یوهان کوئن، یکی از قربانیان ماجرای گروگانگیری در فروشگاه یهودیان فرانسه، همکار لاسانا باتیلی بود و بدلیل مقاومت در برابر عامل حمله، امدی کولیبالی، با شلیک وی درگذشت.

لاسانا باتیلی پس از خروج از فروشگاه بدست نیروهای پلیس بازداشت شد. چرا که نیروهای پلیس او را همدست امدی کولیبالی می دانستند. وی را بازداشت کردند و بعد از پرس و جو از مشتریان فراری فروشگاه، متوجه شدند که این جوان مسلمان اهل مالی عامل نجات آنها بوده است. او پس از آزادی سریعا نقشه فروشگاه را برای نیروهای پلیس ترسیم کرد و اینگونه به نیروهای پلیس کمک کرد تا بدون کشتن حتی یکی از مشتریان امدی کولیبالی را از پای درآورند.

باتیلی که پیشتر به روزنامه نگاران گفته بود که از بچگی همیشه آرزوی فرانسوی شدن را داشته است سرانجام بدلیل کار بزرگی که انجام داد آرزویش برآورده شد.

باتیلی از سال ۲۰۰۶ برای پیوستن به پدرش وارد فرانسه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعطای ملیت فرانسوی، پاداش لاسانا باتیلی برای نجات جان گروگانها

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی