گسترش عملیات ضدتروریستی در کشورهای اروپایی

گسترش عملیات ضدتروریستی در کشورهای اروپایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس آلمان صبح روز سه شنبه، طی یک عملیات ضد تروریستی به جستجو در سیزده خانه در شهرهای مختلف از جمله برلین، پوتسدام و نوردهاوزن پرداخت. هدف از اجرای

آگهی

پلیس آلمان صبح روز سه شنبه، طی یک عملیات ضد تروریستی به جستجو در سیزده خانه در شهرهای مختلف از جمله برلین، پوتسدام و نوردهاوزن پرداخت.

هدف از اجرای این عملیات که با شرکت دویست پلیس انجام شد، یافتن مدارکی در ارتباط با فعالیتهای جنبش های جهادی در خاک این کشور بود.

اشتفان ردلیش، سخنگوی پلیس برلین گفت: «هفته گذشته دو نفر که پول و تجهیزات به سوریه می فرستادند، دستگیر شدند. ما اکنون به دنبال یافتن شواهد جدیدی درباره فعالیتهای گروههای مرتبط با آنها هستیم.»

پلیس تاکید دارد که بنا بر شواهد، هیچ عملیاتی برای حمله تروریستی در خاک آلمان ترتیب داده نشده است.

مارتین اشتلتنر، سخنگوی دادستان عمومی برلین نیز می گوید: «بطور خاص، اتهام افراد دستگیر شده، فعالیت برای تدارک یک عمل خشونت آمیز جدی و ویرانگر در سوریه است. این چیزی است که می توان بطور واضح بیان کرد. موضوع درباره برنامه ریزی حملاتی در آلمان نیست.»

از یونان نیز خبر می رسد که این کشور با استرداد یک فرد ۳۳ ساله الجزایری تبار که به ظن داشتن ارتباط با نیروهای جهادی دستگیر شده بود، موافقت کرده است.

پنجشنبه گذشته در جریان یک عملیات ضد تروریستی در کشور بلژیک، دو تن از اعضای یک گروه اسلامگرای افراطی کشته شدند و پلیس بلژیک معتقد است فرد بازداشت شده در آتن، با اسلامگرایان افراطی بلژیک در ارتباط بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟