تدفین برادران کواشی در فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تدفین برادران کواشی در فرانسه

برادران کواشی کاملا مخفیانه به خاک سپرده شده اند. عاملان کشتار کارکنان هفته نامه شارلی ابدو در قبرستان شهر رنس و ژان ویلیه حومه پاریس دفن شدند.

سعید کواشی برادر بزرگتر به درخواست همسرش در آرامگاه رنس قرار گرفت و شریف کواشی در حومه پاریس ژانویلیه دفن گردید. خاکسپاری آنها با انتقادات زیادی انجام شد. شهردار رنس در واهمه از اینکه محل دفن سعید کواشی تبدیل به محل زیارت تندروهای اسلامگرا شود با تدفین وی مخالفت کرد، مخالفتی که قانونی نبود و همسر سعید کواشی نهایتا موفق شد خواسته اش را عملی کند.

در ژانویلیه هم نسبت به دفن شریف کواشی اعتراضاتی شد اما نهایتا او هم بصورت گمنام در خاک نهاده شد.

یکی از مسلمانان ساکن ژانویلیه می گوید: “تنها به دلیل انساندوستی او را به خاک سپردیم تا ماجرا خاتمه پیدا کند. این موضوع من یاد بحثهایی در فیس بوک انداخت کسانی که می گویند نمی خواهند تروریستها روی خاکشان دفن شود، آنها از صراط مستقیم جدا شده اند.”

برادران کواشی روز هفتم ژانویه با حمله به دفتر مجله شارلی ابدو، دوازده شهروند فرانسوی از جمله مهمترین کاریکاتوریستهای این کشور را در ساعت 11 صبح و در پایتخت فرانسه به رگبار بستند و سوار بر خودرو متواری شدند. آنها پس از دو روز در یک چاپخانه به دام پلیس و ماموران امنیتی افتادند و در درگیری مسلحانه کشته شدند.