Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اهدای ملیت و نشان افتخار فرانسه به ناجی گروگانهای سوپرمارکت یهودی

اهدای ملیت و نشان افتخار فرانسه به ناجی گروگانهای سوپرمارکت یهودی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لاسانا باتیلی، جوان مسلمان اهل مالی که پس از نجات جان گروهی از گروگان های سوپرمارکت یهودی در شرق پاریس، لقب قهرمان گرفته به زودی ملیت فرانسه و نشان

آگهی

لاسانا باتیلی، جوان مسلمان اهل مالی که پس از نجات جان گروهی از گروگان های سوپرمارکت یهودی در شرق پاریس، لقب قهرمان گرفته به زودی ملیت فرانسه و نشان افتخار این کشور “لوژیون دونور” دریافت خواهد کرد.

این مراسم قرار است روز بیستم ژانویه و با حضور کازنو، وزیر کشور فرانسه صورت گیرد.

این جوان از یک سال پیش در این سوپر مارکت مشغول به کار بوده است.

او در پی حمله به این سوپر مارکت و آغاز گروگان گیری ، حدود ۱۵ تن از افرادی که در این فروشگاه بوده اند به داخل یخچال بزرگی که محل نگهداری مواد غذایی بوده هدایت می کند و یخچال را خاموش می کند.
او می گوید: «در میان افرادی که با من مخفی شدند، یک کودک ۲ ساله هم بود. من همه آنها را داخل فریزر فرستادم و درب آن را بستم و از آنها خواستم که بدون صدا آنجا بمانند. بعد خودم بیرون آمدم تا ببینیم چه خبر است. وقتی بالا آمدم گروگان گیر را ندیدم و به بیرون دویدم و پلیس را دیدم که از من خواست بر زمین بخوابم و دستهایم را روی سرم بگذارم.»

او همچنین در رابطه با نجات جان یهودیان گفته بود که «بله من یهودیان را نجات دادم زیرا همه ما با هم برادریم. مسئله، مسلمان، یهودی و یا مسیحی بودن نیست همه ما بر یک قایق سواریم.»

پیشتر فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در گفت و گویی تلفنی از این اقدام شجاعانه او برای نجات جان افراد قدردانی کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم بی‌سابقه دادگاه فرانسه: «همه زنان افغان» می‌توانند از حق پناهندگی بهره‌مند شوند

زنانه‌ترین ارتش‌های جهان کدامند؟

هشدار یک پزشک فرانسوی درباره تاثیر مصرف زیاد بادام روی افزایش وزن