طرح دولت آمریکا برای افزایش و تقویت امنیت و قوانین سایبری

طرح دولت آمریکا برای افزایش و تقویت امنیت و قوانین سایبری
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید، بدنبال حملات اخیر هکرها به شرکت سونی و یک حساب توییتر پنتاگون، در صدد تقویت قوانین مربوط به امنیت سایبری و اینترنتی در آمریکاست. باراک

آگهی

کاخ سفید، بدنبال حملات اخیر هکرها به شرکت سونی و یک حساب توییتر پنتاگون، در صدد تقویت قوانین مربوط به امنیت سایبری و اینترنتی در آمریکاست.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در همین خصوص گفت:«همین دیروز شاهد هک شدن یک حساب توییتری نظامی و حساب یوتیوب بودیم که تاثیری بر هیچ عملیات نظامی نداشته است. به نظر می رسد هیچ اطلاعات طبقه بندی شده ای سرقت نشده است اما تحقیقات ادامه دارد و این حملات یادآور این نکته است که تهدیدات سایبری خطراتی جاری و بسیار مهم هستند.»

اشاره آقای اوباما به هک شدن حساب توییتر و یوتیوب ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا توسط یک گروه هوادار داعش در روز دوشنبه بود که خود را «خلافت سايبری» نامیده است.

مشارکت اطلاعاتی میان وزارت امنیت داخلی و بخش های خصوصی اینترنتی و افزایش توانایی پلیس و مجریان قانون از جمله اهداف طرح پیشنهادی دولت آقای اوباماست.

گروه های حامی حفظ حریم خصوصی شهروندان در اینترنت همواره از تنگتر شدن حلقۀ کنترل روزافزون دولتها بر فضاهای مجازی ابراز نگرانی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح آمریکا برای گسیل گروه ضربت به دریای سرخ؛ سالیوان: مسئول نهایی حمله به کشتی‌ها ایران است

دایناسورها احتمالا مقصر «عمر کوتاه» انسان‌ها هستند

آژانس‌های فدرال آمریکا از نفوذ هکرهای وابسته به سپاه خبر دادند