طرح دولت آمریکا برای افزایش و تقویت امنیت و قوانین سایبری

طرح دولت آمریکا برای افزایش و تقویت امنیت و قوانین سایبری
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ سفید، بدنبال حملات اخیر هکرها به شرکت سونی و یک حساب توییتر پنتاگون، در صدد تقویت قوانین مربوط به امنیت سایبری و اینترنتی در آمریکاست. باراک

کاخ سفید، بدنبال حملات اخیر هکرها به شرکت سونی و یک حساب توییتر پنتاگون، در صدد تقویت قوانین مربوط به امنیت سایبری و اینترنتی در آمریکاست.

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در همین خصوص گفت:«همین دیروز شاهد هک شدن یک حساب توییتری نظامی و حساب یوتیوب بودیم که تاثیری بر هیچ عملیات نظامی نداشته است. به نظر می رسد هیچ اطلاعات طبقه بندی شده ای سرقت نشده است اما تحقیقات ادامه دارد و این حملات یادآور این نکته است که تهدیدات سایبری خطراتی جاری و بسیار مهم هستند.»

اشاره آقای اوباما به هک شدن حساب توییتر و یوتیوب ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا توسط یک گروه هوادار داعش در روز دوشنبه بود که خود را «خلافت سايبری» نامیده است.

مشارکت اطلاعاتی میان وزارت امنیت داخلی و بخش های خصوصی اینترنتی و افزایش توانایی پلیس و مجریان قانون از جمله اهداف طرح پیشنهادی دولت آقای اوباماست.

گروه های حامی حفظ حریم خصوصی شهروندان در اینترنت همواره از تنگتر شدن حلقۀ کنترل روزافزون دولتها بر فضاهای مجازی ابراز نگرانی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد

تصاویری از اعتراض اسرائیلی‌های مقیم آمریکا علیه بنیامین نتانیاهو

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد