تظاهرات ۳۰۰ هزار نفری در لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه

تظاهرات ۳۰۰ هزار نفری در لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه روز یکشنبه با حضور بیش از سه و نیم میلیون نفر در شهرهای بزرگ این کشور شاهد بزرگترین تظاهرات تاریخ خود بود. حدود ۳۰۰ هزار نفر از این تعداد در

آگهی

فرانسه روز یکشنبه با حضور بیش از سه و نیم میلیون نفر در شهرهای بزرگ این کشور شاهد بزرگترین تظاهرات تاریخ خود بود. حدود ۳۰۰ هزار نفر از این تعداد در لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه به خیابانها آمده بودند.

یکی از این تظاهرات کنندگان گفت: «وقتی به مردم فرانسه می نگرم، به مسلمانانی که با آنها بودم و می گفتند ما فرانسوی هستیم نه تروریست، یا وقتی مردم برای تشویق پلیس کف می زنند… اینها همه احساس برانگیز است.»

دیگری گفت: «من بعنوان یک انسان و بدون مذهب و نژادم در اینجا حضور دارم. مخالف آنچه که اتفاق افتاد هستم و مثل همه انسانها دلواپسم.»

آنچه در تظاهرات روز یکشنبه بیشتر از همه جلب توجه می کرد، خودکارها و قلم هایی بود که مردم از هر قشری، از کودک و جوان و پیر در دست گرفته بودند.

خبرنگار یورونیوز در گزارشی از میدان مرکزی این شهر گفت: «در اینجا در لیون نیز مثل شهرهای بزرگ دیگر فرانسه، فرانسوی ها در تظاهرات بزرگ دموکراتیک و سکوت در مسیری بطول چهار و نیم کیلومتر شرکت کردند با پیامهایی نوشته شده بر روی پلاکاردها مثل: ما ترسی نداریم، من یهودی هستم، من مسلمان هستم، من مسیحی هستم، من فرانسوی هستم و من شارلی هستم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

برگزاری نمایشگاه هنرمندان نقاش و عکاس ایرانی در شهر لیون فرانسه

فرانسه پروازهای داخلی کوتاه‌مدت را با هدف کاهش انتشار کربن ممنوع کرد