مقامات فرانسه ارتباط میان عاملان حملات تروریستی پاریس را تایید کردند

مقامات فرانسه ارتباط میان عاملان حملات تروریستی پاریس را تایید کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات فرانسه ارتباط میان سعید و شریف کواشی، دو برادر و مهاجمان به دفتر نشریه شارلی ابدو، و آمدی کولیبالی گروگانگیر فروشگاه مواد غذایی یهودیان را

آگهی

مقامات فرانسه ارتباط میان سعید و شریف کواشی، دو برادر و مهاجمان به دفتر نشریه شارلی ابدو، و آمدی کولیبالی گروگانگیر فروشگاه مواد غذایی یهودیان را تایید کردند. پلیس همچنین اعلام کرد که هر سه نفر، اعضای یک تشکل اسلامگرای مستقر در شمال پاریس بودند.

لحظاتی قبل از مرگ گروگانگیرها، شریف برادر کوچکتر، در گفتگو با شبکه تلویزیونی «بی اف ام» فرانسه اعلام کرد که بودجه عملیات حمله به دفتر نشریه شارلی ابدو توسط گروه القاعده تامین شده است.

آمدی کولیبالی نیز در زمان محاصره و در اقدامی مشابه با تماس تلفنی با این شبکه تلویزیونی، همین موضوع را تایید کرد.

شریف، پیش از این، به دلیل ارتباط با گروههای تروریستی و مشارکت در اعزام ستیزه جویان به عراق، به زندان محکوم شده بود. ایام زندان زمینه آشنایی او را با دو چهره دیگر فراهم کرد: آمدی کولیبالی، که در نهایت باعث گرویدن کولیبالی به اسلام شد و از او چهره ای رادیکال ساخت؛ و «جمال بغال» یکی از اسلامگرایان افراطی وابسته به القاعده یمن که زمینه ارتباط شریف با القاعده یمن را فراهم کرد.

به این ترتیب در دوران حبس، شریف کواشی و آمدی کولیبالی به شاگردان جمال بغال تبدیل می شوند. جمال بغال پیش از این به دلیل برنامه ریزی حمله به سفارت آمریکا در پاریس به ده سال زندان محکوم شده بود و ایام حبس را می گذراند.

سعید، برادر بزرگتر، دیگر عامل حمله به دفتر نشریه شارلی ابدو است. پیش از این، دو برادر، توسط القاعده یمن و آمدی کولیبالی توسط نیروهای داعش برای انجام عملیات تروریستی آموزش دیده بودند.

پلیس هم اکنون در جستجوی حیات بوم الدین، دوست دختر آمدی کولیبالی و همدست او در عملیات گروگانگیری است. حیات رابطه بسیار نزدیکی نیز با همسر شریف داشته است و هر دو زوج بارها به همراه یکدیگر به ملاقات جمال بغال رفته بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت از ۳ مقام امنیتی جمهوری اسلامی در فرانسه به اتهام «تهدید به مرگ» ثبت شد

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

مایکروسافت: ایران پشت حمله هکرها به وبسایت شارلی ابدو است