مرگ هر دو مظنون حمله به دفتر "شارلی ابدو"

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مرگ هر دو مظنون حمله به دفتر "شارلی ابدو"

سعید کواچی، سی و چهار ساله، و شریف کواچی، سی و دو ساله دو برادر فرانسوی الجزایری تباری هستند که از آنها بعنوان مظنونان اصلی حادثه تروریستی حمله به دفترمجله شارلی ابدو در پاریس نام برده شد. هر دوی این افراد در عملیات نیروهای پلیس به محل اختفای آنها در منطقه ای در شمال پاریس کشته شدند.

هر دو برادر در لیست سیاه پرواز به آمریکا قرار داشته اند. منابع آمریکایی می گویند به مدارکی دسترسی دارند که نشان می دهد احتمالا سعید در سال ۲۰۱۱ میلادی برای چند ماه در یمن با گروه القاعده در تماس بوده و با نحوه استفاده از سلاح های مختلف آشنا شده است.

اما شریف در شهر رنس بزرگ شده، مدتی مربی بدنسازی بوده و پیش تر با یکی از گروههای موسیقی رپ همکاری می کرده است.

او در سال ۲۰۰۸ میلادی زمانیکه قصد داشت برای مبارزه با اشغالگران عازم عراق شود، دستگیر و در محاکمه به سه سال زندان محکوم شد.

با اینکه تاکنون گروهی مسئولیت حمله به مجله شارلی ابدو را برعهده نگرفته ولی رادیوی منتسب به گروه داعش از عاملان این عملیات تروریستی با عنوان «قهرمان» یاد کردند.

جا ماندن کارت شناسایی سعید در خودروی مسروقه، سرنخ اولیه را در مورد هویت مظنونان در اختیار پلیس قرار داد. به گزارش مطبوعات فرانسه آزمایش دی ان ای نیز تطابق هویت سرنشین خودرو با هویت دارنده کارت را تایید کرده است.

عملیات جستجوی پلیس ساعاتی پس از حمله به دفتر هفته نامه شارلی ابدو آغاز و بساعاتی پایانی روز جمعه با مرگ هر دو مظنون به پایان رسید.