Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

در منطقه تحت محاصره پلیس در شمال پاریس چه می گذرد؟

در منطقه تحت محاصره پلیس در شمال پاریس چه می گذرد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در منطقه دامارتان اون گوئل در هشتاد کیلومتری شمال پاریس که از بامداد جمعه 9 ژانویه تحت محاصره پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه قرار دارد، برادران کواشی

آگهی

در منطقه دامارتان اون گوئل در هشتاد کیلومتری شمال پاریس که از بامداد جمعه 9 ژانویه تحت محاصره پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه قرار دارد، برادران کواشی یعنی عاملان حمله به دفتر مجله شارلی ابدو، در ساختمان یک شرکت پناه گرفته و تعدادی را نیز به گروگان گرفته اند.

شهردار منطقه دامارتان اون گوئل در مورد این شرکت می گوید: “این ساختمان، یک شرکت کوچک و تقریبا خانوادگی است. رئیس این شرکت را که به شهر رفت و آمد دارد شخصا می شناسم. بعضی افراد این شرکت به گروگان گرفته شده اند و امیدوارم که مسائل به خوبی پیش رود و در بهترین شرایط آزاد شوند.”

در این منطقه همچنین مدرسه ای قرار دارد که از بامداد جمعه یعنی زمان آغاز محاصره پلیس، شاگردان آن تحت حفاظت شهرداری و نیروهای امنیتی قرار دارند.

شهردار منطقه در مورد این مدرسه می گوید: “کودکان اکنون در داخل مدرسه و در سلامت هستند. ما در تلاشیم که طی چند ساعت آینده مدرسه را تخلیه و کودکان را با اتوبوس به مرکز شهر برسانیم و یا والدین کودکان می توانند آنها را تحویل بگیرند. خانواده ها سعی کردند امروز بامداد به اینجا بیایند، اما از آنها خواستیم که با آرامش محل را ترک کنند.”

پدر یکی از شاگردان این مدرسه می گوید: “من امروز صبح از تلویزیون دیدم که این منطقه تحت محاصره است و بنابراین به خاطر حفظ امنیت بچه ام او را به مدرسه نیاوردم.”

پلیس جاده های اطراف منطقه تحت محاصره را مسدود کرده و به جز تردد برخی از خودروها، عبور و مرور مردم ناممکن است.

خبرنگار یورونیوز در منطقه می گوید: “جدا از ماموران امنیتی و خبرنگاران، هیچکس در خیابان ها و اطراف اینجا نیست. همه نگرانند و در انتظارند تا ببینند چه اتفاقی خواهد افتاد.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟