Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارزش روبل بازهم سقوط کرد

ارزش روبل بازهم سقوط کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارزش روبل، واحد پول رایج روسیه روز دوشنبه و در ادامه روند نزولی خود به ۶۱ و ۶۱ دهم درصد در برابر دلار کاهش یافت. سقوط بهای نفت در بازارهای جهانی

آگهی

ارزش روبل، واحد پول رایج روسیه روز دوشنبه و در ادامه روند نزولی خود به ۶۱ و ۶۱ دهم درصد در برابر دلار کاهش یافت.

سقوط بهای نفت در بازارهای جهانی همزمان با اعمال تحریم های اقتصادی علیه روسیه از دلایل عمده کاهش ارزش روبل است. ارزش پول رایج روسیه طی سال گذشته میلادی بیش از ۴۰درصد سقوط کرده است.

یِوگِنیا، یکی از شهروندان مسکو می گوید: «ترجیح می دهم که پولم را بسته به اینکه کجا و چه زمانی می خواهم خرج کنم تبدیل به سه ارز کنم. اگر هم مجبور باشم که روبل خرج کنم، روبل پس انداز می کنم و اگر یورو یا دلار نیاز داشته باشم تبدیل به یورو یا دلار می کنم. ترجیح می دهم که پولم را تقسیم کنم و در بانک های متفاوت نگه دارم. بنابراین اگر یکی از بانک ها با مشکل مواجه شود، تاثیر زیادی بر من نمی گذارد.»

از سوی دیگر همزمان با کاهش ارزش روبل، تقاضا برای خرید خودروهای لوکس بالا رفته است. این خودروها اگرچه با بهای ثابت پیشین ولی با روبل که حالا ارزش خود را در زمان قیمت گذاری ندارد، تبادل می شوند.

سِرگِی مُردُون، مدیر فروش لامبورگینی در مسکو می گوید: «تمام خودروها با برچسب بهای اصلی به روبل، طی دو هفته در نمایشگاه جارو شدند. خودروی دیگری برای فروش به روبل نداریم. تامین کنندگان ما به دلیل اینکه نمی دانند چگونه با توجه به بهای تازه ارز، خودروها را قیمت گذاری کنند از سرعت فعالیتشان کاسته شده است.»

دولت روسیه پیش از این برآورد می کرد که در پایان دهه جاری میلادی بتواند آلمان را به عنوان بزرگترین بازار خودروی اروپا پشت سر بگذارد. با رو به وخامت گذاشتن شرایط اقتصادی روسیه، این رویا دست نیافتنی به نظر می رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از گرمای غافلگیرکننده در سن‌پترزبورگ تا پدیده قابل انتظار «منهتن‌هنج» در نیویورک

نقش ایران و چین در تولید پهپاد برای روسیه؛ مسکو به کارگران ماهرِآفریقایی مونتاژ چقدر دستمزد می‌دهد؟

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است