مارکسیست یونانی در پی فراری دادن همفکرانش از زندان آتن بود

مارکسیست یونانی در پی فراری دادن همفکرانش از زندان آتن بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«خریستودولوس کسیروس» عضو فراری گروه مسلح مارکسیستی یونان موسوم به «۱۷ نوامبر» که روز شنبه دستگیر شد، درصدد فراری دادن دوستان و همفکرانش از زندان آتن

آگهی

«خریستودولوس کسیروس» عضو فراری گروه مسلح مارکسیستی یونان موسوم به «۱۷ نوامبر» که روز شنبه دستگیر شد، درصدد فراری دادن دوستان و همفکرانش از زندان آتن بوده است.

آقای کسیروس ۵۶ ساله، محکوم به حبس ابد، ژانویه سال گذشته پس از گذراندن دوره مرخصی خود به زندان «کوریدالوس» بازنگشت و برای دستگیری اش یک میلیون یورو جایزه تعیین شد.

وی با انتشار ویدئویی گفته بود انتقام رنج مردم یونان از سیاست های ریاضت اقتصادی را با سلاح خواهد گرفت.

گروه آقای کسیروس که نام خود را از جنبش و قیام سال ۱۹۷۳ میلادی دانشجویان پلی تکنیک آتن علیه نظامیان وقت یونان می گیرد در سال ۲۰۰۲ میلادی منحل شد.

گروه «۱۷ نوامبر» که در فاصله سالهای ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۰ میلادی متهم به طراحی و اجرای ۲۳ مورد قتل و ترور است، از سوی دولتهای یونان، آمریکا و بریتانیا گروهی تروریستی شناخته می شود.

وکیل آقای کسیروس گفته است موکلش مسئولیت در اختیار داشتن سلاح، مهمات و مواد منفجره ای را که از محل سکونت او کشف شده است، بتنهایی بر عهده می گیرد.

خریستودولوس کسیروس که تحت تدابیر شدید امنیتی و با جلیقه ضدگلوله بر تن توسط پلیس یونان منتقل می شد گفته است هیچگونه اطلاعاتی را در اختیار مسئولان دولت یونان قرار نخواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

پارلمان اروپا حمله مقامات جمهوری اسلامی علیه زنان ایرانی را محکوم کرد