مهاجران کشتی رهاشده وارد ایتالیا شدند

مهاجران کشتی رهاشده وارد ایتالیا شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات ایتالیا، تعداد مهاجران کشتی رهاشده در نزدیکی این کشور را ۳۶۰ نفر اعلام کرده اند. پیشتر خبرها حاکی از آن بود که کشتی عزالدین حامل ۴۵۰ مهاجر

آگهی

مقامات ایتالیا، تعداد مهاجران کشتی رهاشده در نزدیکی این کشور را ۳۶۰ نفر اعلام کرده اند. پیشتر خبرها حاکی از آن بود که کشتی عزالدین حامل ۴۵۰ مهاجر است.

این کشتی فرسوده و بدون خدمه، روز پنجشنبه در نزدیکی سواحل جنوب ایتالیا شناسایی و بامداد شنبه به کمک گارد ساحلی ایتالیا وارد بندر کوریلیانو شد. ۲۳۲ مرد، ۵۴ زن و ۷۴ کودک سرنشین آن به مراکز درمانی و پذیرش مهاجران هدایت شدند.

جیووانا دی بندتو، یکی از اعضای سازمان غیردولتی نجات کودکان گفت: «شاهدیم که سیل مهاجران در ماههای سردتر مانند نوامبر و دسامبر هم ادامه دارد. همچنین می بینیم که بیشتر مهاجران از سوریه، فلسطین و کردستان هستند و در میان آنها افراد بسیار آسیب پذیری از جمله کودکان، زنان باردار و افراد مسن دیده می شوند که اهمیت عملیات نجات در دریا را به ما نشان می دهد.»

سفر طولانی مسافران این کشتی، حدود سه ماه پیش یعنی اول اکتبر از یک بندر سوری آغاز شده و پس از گذر از آبهای قبرس، ترکیه و یونان در نزدیکی سواحل جنوب ایتالیا بطور معجزه آسایی پایان یافت.

چند روز پیش کشتی رها شده دیگری نیز با ۷۶۸ پناهجو، در جنوب ایتالیا نجات داده شد.

به نظر می آید که استفاده از کشتی های بزرگ و سپس رها کردن آنها، روش جدید قاچاقچیان انسان و موجب نگرانی مقامات اروپا شده است. در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۱۶۰ هزار مهاجر غیرقانونی وارد ایتالیا شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

ایتالیا اولین مرکز استقرار مهاجران وارد شده از کشورهای «امن» را افتتاح کرد

تصاویری از پاک‌سازی تندیس داوود در فلورانس؛ گرد و خاک مجسمه معروف میکل‌آنژ گرفته شد