Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مهاجران کشتی رهاشده وارد ایتالیا شدند

مهاجران کشتی رهاشده وارد ایتالیا شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات ایتالیا، تعداد مهاجران کشتی رهاشده در نزدیکی این کشور را ۳۶۰ نفر اعلام کرده اند. پیشتر خبرها حاکی از آن بود که کشتی عزالدین حامل ۴۵۰ مهاجر

آگهی

مقامات ایتالیا، تعداد مهاجران کشتی رهاشده در نزدیکی این کشور را ۳۶۰ نفر اعلام کرده اند. پیشتر خبرها حاکی از آن بود که کشتی عزالدین حامل ۴۵۰ مهاجر است.

این کشتی فرسوده و بدون خدمه، روز پنجشنبه در نزدیکی سواحل جنوب ایتالیا شناسایی و بامداد شنبه به کمک گارد ساحلی ایتالیا وارد بندر کوریلیانو شد. ۲۳۲ مرد، ۵۴ زن و ۷۴ کودک سرنشین آن به مراکز درمانی و پذیرش مهاجران هدایت شدند.

جیووانا دی بندتو، یکی از اعضای سازمان غیردولتی نجات کودکان گفت: «شاهدیم که سیل مهاجران در ماههای سردتر مانند نوامبر و دسامبر هم ادامه دارد. همچنین می بینیم که بیشتر مهاجران از سوریه، فلسطین و کردستان هستند و در میان آنها افراد بسیار آسیب پذیری از جمله کودکان، زنان باردار و افراد مسن دیده می شوند که اهمیت عملیات نجات در دریا را به ما نشان می دهد.»

سفر طولانی مسافران این کشتی، حدود سه ماه پیش یعنی اول اکتبر از یک بندر سوری آغاز شده و پس از گذر از آبهای قبرس، ترکیه و یونان در نزدیکی سواحل جنوب ایتالیا بطور معجزه آسایی پایان یافت.

چند روز پیش کشتی رها شده دیگری نیز با ۷۶۸ پناهجو، در جنوب ایتالیا نجات داده شد.

به نظر می آید که استفاده از کشتی های بزرگ و سپس رها کردن آنها، روش جدید قاچاقچیان انسان و موجب نگرانی مقامات اروپا شده است. در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۱۶۰ هزار مهاجر غیرقانونی وارد ایتالیا شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا از جعبه‌های سوهان و گز مسافران ایرانی ۵ کیلوگرم تریاک و شیشه کشف کرد

ژنرال بدنام ایتالیایی از سوی سالوینی نامزد اصلی برای انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا معرفی شد

نورپردازی خیال‌انگیز و هنری در آلپ ایتالیا با هدف آگاهی‌بخشی درباره تغییرات اقلیمی