امیدها و آرزوهای مردم روسیه در سال نوی مسیحی

امیدها و آرزوهای مردم روسیه در سال نوی مسیحی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با آغاز سال نوی مسیحی، در افکار عمومی روسیه برخوردهای متفاوتی نسبت به آینده می توان دید.بسیاری از مردم می گویند که با وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی، به

آگهی

با آغاز سال نوی مسیحی، در افکار عمومی روسیه برخوردهای متفاوتی نسبت به آینده می توان دید.بسیاری از مردم می گویند که با وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی، به سال ۲۰۱۵ چشم امید بسته اند. یک نظر سنجی نشان می دهد که سقوط ارزش روبل و افزایش تنش با غرب به موج تازه ای از غرور ملی دامن زده است.

یک شهروند مسکو می گوید: “در اینجا هرچیزی اغلب در حال تغییر است. اما من خواهان ثبات هستم. آرزوی من ثبات بیشتر است تا تغییر.”

اما خواننده ای در ترانه خود که نامه به بابانوئل نام دارد می گوید: “سانتا، به عنوان هدیه به ما یک رئیس جمهور بده، رئیس جمهوری که یک انسان نجیب باشد و اگر کارهای اشتباهی کرد بتوانیم او را بازگردانیم.”

ولادیمیر پوتین در سخنرانی خود به مناسبت آغاز سال نوی مسیحی ضمن اشاره به بحران شرق اوکراین، عملکرد دولت خود را به ویژه در ارتباط با منضم کردن کریمه به خاک روسیه، غرور آمیز و تاریخی خواند.

یک دانشجو در مسکو می گوید: “علیرغم هر مسئله ای ما عادت داریم که خوش بین باشیم. چون اگر شما نتوانید بخندید ممکن است دیوانه شوید.”

جشن کریسمس یا گرامیداشت زادروز مسیح در روسیه، بنا به آئین کلیسای ارتدوکس این کشور در روز ششم ژانویه برگزار می شود و مردم همزمان با جشن های آغاز سال نوی مسیحی خود را برای برگزاری کریسمس نیز آماده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف: سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند

پوتین با تروشف، فرمانده سابق گروه واگنر دیدار کرد؛ شرایط فعالیت «یگان‌های داوطلب» در اوکراین چیست؟

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد