Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کناره گیری رییس جمهوری ایتالیا از قدرت

کناره گیری رییس جمهوری ایتالیا از قدرت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جورجیو ناپولیتانو، رییس جمهوری ۸۹ ساله ایتالیا در آخرین روز سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد که به دلیل کهولت سن، بزودی از قدرت کناره گیری خواهد کرد. آقای

آگهی

جورجیو ناپولیتانو، رییس جمهوری ۸۹ ساله ایتالیا در آخرین روز سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد که به دلیل کهولت سن، بزودی از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

آقای ناپولیتانو در نطق تلویزیونی سال جدید میلادی نیز با تاکید دوباره بر این موضوع گفت: «قصد دارم از مقامم به عنوان رییس جمهور و رییس حکومت کناره گیری کنم. این تصمیم را به دلیل شرایط سنی ام گرفته ام و به دلیل مشکلات روزافزونی که با آنها مواجه ام و باید با توجه به مسئولیت قانونی که دارم به حل و فصل آنها بپردازم. این مشکلات با توجه به شرایط سنی ام بسیار پیچیده بوده و باعث ایجاد چالش هایی برای من، هم به عنوان نماینده جمهوری و هم در سطح بین المللی شده است.»

کناره گیری رسمی رییس جمهوری ایتالیا احتمالا در اواسط ژانویه انجام خواهد شد و این موضوع تاثیر قابل توجهی بر جایگاه سیاسی ماتئو رنتسی، نخست وزیر این کشور خواهد گذاشت.

آقای رنتسی باید در روزهای پیش رو نامزد قابل قبولی را برای پست ریاست جمهوری به پارلمان این کشور معرفی کند و در صورت ناتوانی در انتخاب فردی مناسب، توانای هایش برای اجرای اصلاحات قانونی و اقتصادی در این کشور زیر سوال خواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله غافلگیرانه پلیس به منزل رئیس‌جمهوری پرو؛ ساعت‌های رولکس خانم بولوآرته جنجال‌برانگیز شد

انتخابات ریاست جمهوری اسلواکی؛ نامزد طرفدار اوکراین و سیاستمدار طرفدار روسیه به دور دوم راه یافتند

خبرنگار سوئیسی: احمدی‌نژاد گفت اگر ایران بودی احتمالا بالای دار بودی