Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کره شمالی؛ کیم جونگ اون آماده مذاکره با سران کره جنوبی

کره شمالی؛ کیم جونگ اون آماده مذاکره با سران کره جنوبی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنج شنبه در سخنانی بمناسب سال نو میلادی گفت، دلیلی نمی بینید که با مذاکره با رئیس جمهوری کره جنوبی مخالف باشد. او

آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز پنج شنبه در سخنانی بمناسب سال نو میلادی گفت، دلیلی نمی بینید که با مذاکره با رئیس جمهوری کره جنوبی مخالف باشد.

او در سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش می شد، گفت: «ما می توانیم مذاکرات در سطح بالای حکومتی با کره جنوبی را که به حالت تعلیق در آمده با گفتگو پیرامون موضوعات مشخص از سر بگیریم با این شرط که کره جنوبی صادقانه بدنبال بهبود روابط میان شمال و جنوب باشد. همچنین اگر شرایط و فضای مذاکرات تغییر کند، هیچ دلیلی برای برگزاری مذاکرات در سطح بالا میان دو کشور وجود ندارد.»

کره شمالی سال نو میلادی را با نور افشانی و آتش بازی در میدان کیم ایل سونگ در پیونگ یانگ و با حضور هزاران نفر از ساکنان پایتخت جشن گرفت. همچنین در مراسم دیگری بمناسب آغاز سال 2015، کودکان کره شمالی با رقص و آواز برای مخاطبان نظامی و همچنین سیاستمداران این کشور برنامه اجرا کردند.

موضع گیری رهبر کره شمالی برای گفتگو با کره جنوبی در سطح بالا درحالی بیان می شود که دوشنبه گذشته وزیر امور خارجه این کشور به کره جنوبی پیشنهاد کرد که مذاکرات سطح بالای میان دو کشور را بار دیگر از ماه ژانویه آغاز کنند.

آخرین دور گفتگو های رسمی میان کره شمالی و جنوبی در فوریه سال 2014 میلادی برگزار و بعد از آن متوقف شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محکومیت دو نوجوان در کره شمالی به ۱۲ سال کار با اعمال شاقه به دلیل تماشای ویدیوهای کره جنوبی

رقابت در شبه‌جزیره کره:ده روز پس از کره‌شمالی، ماهواره جاسوسی کره‌جنوبی باکمک ایلان‌ماسک به فضا رسید

تهدید کره جنوبی: استفاده پیونگ یانگ از سلاح هسته‌ای پایان رژیم کیم جونگ اون را رقم خواهد زد