Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نخست وزیر یونان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودرس را درخواست کرد

نخست وزیر یونان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودرس را درخواست کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیس ساماراس، نخست وزیر محافظه کار یونان در پی شکست سه دور انتخابات پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهوری جدید، روز سه شنبه به دیدار کارولوس پاپولیاس

آگهی

آنتونیس ساماراس، نخست وزیر محافظه کار یونان در پی شکست سه دور انتخابات پارلمانی برای انتخاب رئیس جمهوری جدید، روز سه شنبه به دیدار کارولوس پاپولیاس رئیس جمهور کنونی این کشور رفت و انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودرس را درخواست کرد.

نخست وزیر یونان در این دیدار گفت: “پارلمان قبل از موعد مقرر منحل خواهد شد و انتخاباتی که در راه است خواست مردم یونان نیست، آنها چنین چیزی نخواسته اند، بلکه انتخابات ناشی از منافع حزبی است.”

نتایج یک نظر سنجی انتخاباتی در روز دوشنبه نشان می دهد که حزب مخالف سیریزا سه امتیاز از محافظه کاران جلوتر است و این خود نشانگر این است که هیچ یک از احزاب بدون تشکیل ائتلاف قادر به حکومت نخواهد بود.

یک تحلیل گر سیاسی می گوید: “این یکی از حساس ترین انتخابات عمومی ظرف دهه های اخیر در یونان است زیرا نتایج آن برای آینده کشور و شرکای اروپایی آن تعیین کننده است. نتایجی که البته به میزان زیادی متاثر از جزئیات کارزار انتخاباتی در این دوره فشرده خواهد بود.”

گزارشگر یورونیوز در آتن می گوید: “در حالی که تنها ۲۶ روز تا گشوده شدن صندوق های رای باقی مانده، این یکی ازکوتاه ترین کارزارهای انتخاباتی در دوران سیاست مدرن در یونان است. اختلافات ایدئولوژیک عمیق بین دو قدرت انتخاباتی اصلی، یونان را با شدید ترین قطب بندی سیاسی در تاریخ معاصر خود روبرو کرده است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا انتخابات زودهنگام مشکلی از یونان حل خواهد کرد؟

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟