Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پارلمان یونان برای آخرین بار در مورد نامزد ریاست جمهوری تصمیم می گیرد

پارلمان یونان برای آخرین بار در مورد نامزد ریاست جمهوری تصمیم می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعضای پارلمان یونان روز سه شنبه برای سومین و آخرین بار در مورد انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور تصمیم گیری می کنند. استاوروس دیماس، نامزد مورد حمایت

آگهی

اعضای پارلمان یونان روز سه شنبه برای سومین و آخرین بار در مورد انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور تصمیم گیری می کنند.

استاوروس دیماس، نامزد مورد حمایت دولت ائتلافی یونان برای پست ریاست جمهوری در دور دوم رای گیری که هفته گذشته برگزار شد توانست نظر موافق ۱۶۸ نماینده را جلب کند. حال آنکه او برای انتخاب شدن باید بتواند دست کم نظر موافق دو سوم پارلمان، یعنی ۲۰۰ نماینده از ۳۰۰ عضو را داشته باشد.

آدونیس جئورجیادیس، عضو حزب دموکراسی نوین در پارلمان یونان گفت: «بسیاری از نمایندگان نگران سرنوشت کشوراند و از اینکه کشور وارد یک دوره طولانی بی ثباتی سیاسی شود بیمناکند. از اینرو من فکر می کنم اعضای مخالف پارلمان به وظایف خود عمل می کنند و برخلاف آنچه به زبان می آورند، از دولت حمایت خواهند کرد.»

آنتونیوس ساماراس، نخست وزیر یونان روز شنبه از نمایندگان پارلمان خواست تا به منظور پیشگیری از انتخابات زودهنگام، روز دوشنبه رئیس جمهور جدید را انتخاب کنند.

دیمیتریس استراتولیس نماینده حزب سیریزا در پارلمان گفت: « فکر می کنیم انتخابات عمومی تنها شیوه دموکرتیک است. این شیوه به مردم یونان امکان می دهد تا خواست خود را بیان کنند: اینکه کشور به مسیر کنونی سیاست های فاجعه بار ادامه دهد یا راهی دیگر در پیش گرفته شود، سیاستی متفاوت که بر برنامه رشد و بازسازی کشور متمرکز است.»

در همین حال آلمان به یونان هشدار داده که به تعهدات بین المللی اش در زمینه ریاضت های اقتصادی و بازپرداخت بدهی ها به موسسات وام دهنده پایبند باشد.

درصورتی که رای گیری نمایندگان در دور سوم به نتیجه نرسد، پارلمان منحل و انتخابات زودهنگام برگزار خواهد شد.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «با تلاش های شدید دولت برای ترغیب نمایندگان اکثرا مخالف به انتخاب نامزدی نه چندان مقبول برای پست ریاست جمهوری، به نظر می رسد یونان باید برای انتخاباتی زودهنگام درپایان ژانویه و یا اوایل فوریه آماده شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پارلمان یونان برای آخرین بار در مورد نامزد ریاست جمهوری تصمیم می گیرد

گرمی هوا آکروپلیس و مدارس آتن را به تعطیلی کشاند

تظاهرات روز جهانی کارگر در یونان؛ مدافعان حقوق فلسطینی‌ها هم به راهپیمایی پیوستند