تاکید نخست وزیر سوئد بر لزوم آزادی ادیان

تاکید نخست وزیر سوئد بر لزوم آزادی ادیان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از حادثه آتش زدن عمدی مسجدی در شهر اسکیلستونا در سوئد، پلیس از آغار بررسی ها برای پیگیری و یافتن مظنونان این اقدام خبر داده است. بر اساس

آگهی

یک روز پس از حادثه آتش زدن عمدی مسجدی در شهر اسکیلستونا در سوئد، پلیس از آغار بررسی ها برای پیگیری و یافتن مظنونان این اقدام خبر داده است.

بر اساس آخرین گزارش ها، از میان ۵ مجروحی که این حادثه برجای گذاشته تنها دو تن از آنها همچنان در بیمارستان هستند و شرایط جسمی آنها نیز ثابت توصیف شده است.

استفان لافون، نخست وزیر سوئد در واکنش گفت: «این دقیقا دوازدهمین بار است که چنین اتفاقی رخ می دهد. یعنی هر ماه تقریبا یک حادثه این چنینی داشته ایم که کاملا غیر قابل قبول است و البته حملاتی نیز به کنیسه های یهودیان صورت گرفته است. برای ما آزادی ادیان و داشتن هر نوع عقیده مذهبی بدون هیچ ترس و واهمه ای بسیار مهم است و این اتفاقات تهدیدی علیه دموکراسی ما به شمار می رود.»

به گفته شاهدان عینی، دقایقی پیش از این حادثه فردی دیده شده که بمبی دست ساز حمل می کرده و به گفته پلیس به نظر می رسد این فرد بمب دست ساز را از پنجره مسجد به داخل پرتاب کرده است. با این حال هیچ فردی تاکنون در این رابطه دستگیر نشده است.

این حادثه در پی افزایش بحث ها از سوی احزاب مخالف مهاجرپذیری در سوئد رخ داد و پلیس نیز گفته است که این حادثه را به عنوان یک آتش سوزی عمدی بررسی می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جایزه نوبل ادبیات سال ۲۰۲۳ به «یون فوسه» نویسنده نروژی رسید

جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۲۳ به سه محقق در زمینه الکترون‌ها تعلق گرفت

نخست‌وزیر سوئد برای مهار خشونت و مقابله با باندهای تبهکار دست به دامن ارتش شد