Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیام کریسمس پادشاه اسپانیا؛ مبارزه با فساد یا تلاش برای ترمیم چهره خاندان سلطنتی؟

پیام کریسمس پادشاه اسپانیا؛ مبارزه با فساد یا تلاش برای ترمیم چهره خاندان سلطنتی؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا در پیام کریسمس خود خواهان ریشه کن شدن فساد، مبارزه با بیکاری و همچنین در سایه احساسات جدایی طلبی در منطقۀ خودمختار کاتالونیا

آگهی

فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا در پیام کریسمس خود خواهان ریشه کن شدن فساد، مبارزه با بیکاری و همچنین در سایه احساسات جدایی طلبی در منطقۀ خودمختار کاتالونیا خواهان اتحاد در کشور شد.

وی گفت:«مردم باید مطمئن شوند که مدیریت منابع مالی کشور و صرف آن درست است، هیچگونه پارتی بازی به نسبت موقعیت اجتماعی کسی وجود ندارد و منصب دولتی بمعنای سوء استفاده و ثروتمند شدن شخص نیست و حسن شهرت ما در دنیا آسیب نمی بیند.»

پادشاه فیلیپ ششم فرزند خوان کارلوس ظاهراً در پی ترمیم چهره خاندان سلطنتی اسپانیاست که بدنبال اتهامات وارده به خواهرش کریستینا و شوهر او ایناکی اوردانگارین مخدوش شده است.

کریستینا اولین فرد خاندان سلطنتی اسپانیاست که به اتهام پولشویی و اختلاس به دادگاه فراخوانده شده و شوهرش با ۱۵ سال زندان روبرو است.

در اسپانیا به جز پادشاه، اعضای خاندان سلطنتی از مصونیت قضایی برخوردار نیستند، موضوعی که جمهوری خواهان اسپانیا با آن و نیز با سلطنت مشروطه در کشورشان مخالفند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا: استعفاء نمی‌دهم

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم