ویروس ابولا و مشکلات مردم سیرالئون در آستانه سال نو میلادی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ویروس ابولا و مشکلات مردم سیرالئون در آستانه سال نو میلادی

با اینکه ویروس ابولا تا کنون موجب مرگ هزاران نفر شده اما جشن کریسمس برای مبتلایان به این ویروس فرصتی فراهم کرده تا به شادی بپردازند.

در سیرالئون کارکنان بهداشتی یک قرنطینه موقت از فرصت جشن های آخر سال استفاده کردند تا شاید لبخندی به لب بیماران بیاورند.

سیرالئون کشوری است که بیشتری قربانیان ویروس ابولا را داشته است، به ویژه کمبود امکانات و عدم توانایی پرداخت دستمزد کارکنان بهداشتی بر مشکلات این کشور افزوده است.

با این وجود به تازگی دستگاه های جدیدی برای امحای زباله های پزشکی و استریلیزه وسایل بهداشتی در یکی از قرنطینه ها نصب شده است.

به دلیل شیوع ابولا، دولت سیرالئون از مردم شمال این کشور خواسته تا به مدت 5 روز متوالی در خانه ها بمانند و از سفرهای بین شهری خودداری کنند.

یکی از شهروندان می گوید: «مانند گذشته امسال هم برای سفر برنامه ریزی کرده بودم، می خواستم برای تعطیلات به شهرمان بروم، اما ابولا باعث شده هیچ کجا نتوانم بروم.»

و یک مغازه دار می گوید: «از وقتی که ابولا شیوع پیدا کرده، کسب و کار ما از رونق افتاده. از آخرین باری که سفر رفتم یک سال گذشته، شرکت های هواپیمایی قیمت بلیت را افزایش داده اند، قیمت ارز زیاد شده، هیچکس از هیچ کجا به شهر ما نمی آید.»

تا کنون نزدیک به بیست هزار نفر به ویروس ابولا مبتلا شده اند که ازاین میان بیش از هفت هزار و پانصد نفر جان خود را از دست داده اند. اکثر قریب به اتفاق مبتلایان، شهروندان کشورهای غرب آفریقا بوده اند.