قرارداد احداث کانال نیکاراگوئه بین این کشور و چین به امضا رسید

قرارداد احداث کانال نیکاراگوئه بین این کشور و چین به امضا رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کانال نیکاراگوئه قرار است از طریق دریای کارائیب دو اقیانوس اطلس و آرام را پیوند دهد و در حقیقت رقیبی است برای کانال پاناما که یکصد سال پیش ساخته شد. احداث کانال نیکاراگوئه به طول ۱۷۳ مایل برابر با ۲۷۸

آگهی

در ماناگوا پایتخت نیکاراگوئه، عصر دوشنبه به وقت محلی قرارداد احداث کانال نیکاراگوئه بین دانیل اورتگا، رئیس جمهور این کشور و وانگ جینگ رئیس شرکت چینی مسئول اجرای این طرح به امضا رسید. این قرار داد به ارزش ۵۰ میلیارد دلار است که چین سرمایه گذاری آن را برعهده دارد.

آقای اورتگا پس از امضای قرارداد گفت: “با ثروتی که اجرای این طرح تولید می کند ما امکانات بزرگتری برای ریشه کن کردن فقر شدید در کشور خواهیم داشت.”

کانال نیکاراگوئه قرار است از طریق دریای کارائیب دو اقیانوس اطلس و آرام را پیوند دهد و در حقیقت رقیبی برای کانال پاناما خواهد بود که یکصد سال پیش ساخته شد. احداث کانال نیکاراگوئه به طول ۱۷۳ مایل برابر با ۲۷۸ کیلومتر، طبق قرارداد ۶ سال طول خواهد کشید.

هزاران نفر از مردم نیکاراگوئه که دومین کشور فقیر آمریکای مرکزی است، به دلیل تردید و نگرانی در مورد سود این کانال برای کشور، علیه اجرای این طرح دست به تظاهرات زدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین: آمریکا «امپراتوری دروغ» است

در بحبوحه تنش با چین، تایوان از نخستین زیردیایی ساخت خود رونمایی کرد

ترامپ رئیس ستاد ارتش آمریکا را لایق اعدام دانست؛ میلی: برای حفاظت از خانواده‌ام اقدام می‌کنم