Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کاسترو: آمریکا به نظام کمونیستی کوبا احترام بگذارد

کاسترو: آمریکا به نظام کمونیستی کوبا احترام بگذارد
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، آسویشیتدپرس
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا روز شنبه خواستار به رسمیت شناختن حاکمیت کمونیستی این کشور از سوی ایالات متحده آمریکا شد. آقای کاسترو که روز شنبه در

آگهی

رائول کاسترو، رئیس جمهوری کوبا روز شنبه خواستار به رسمیت شناختن حاکمیت کمونیستی این کشور از سوی ایالات متحده آمریکا شد.

آقای کاسترو که روز شنبه در پارلمان سخنرانی کرد با اشاره به از سرگیری روابط دو کشور گفت: «همان طور که ما هرگز خواستار تغییر نظام سیاسی ایالات متحده نبوده ایم، ما می خواهیم که نظام ما نیز محترم شمرده شود.»

رئیس جمهوری کوبا در ادامه سخنرانی خود درباره مخالفان از سرگیری روابط افزود: «ما انتقادهای غرض ورزانه ای که رئیس جمهور اوباما مجبور بوده تا تحمل کند را نادیده نمی گیریم؛ انتقادهایی که از سوی نیروهای مخالف عادی سازی روابط با کوبا مطرح شده است.»

آقای کاسترو نگران است که کوبایی های مخالف نظام کمونیستی و مقیم ایالات متحده آمریکا نقشی مخرب در تداوم این روابط دیپلماتیک ایفا کنند.

نینوسکا پرز کاستلون،مفسر رادیو مامبی می گوید: «به نظرم آنچه روی داده چیزی نیست جز تسلیم شدن این دولت برای جلوگیری از برقراری دموکراسی در کوبا. این امتیازاتی برای یک دیکتاتوری است که خواستار ایجاد تغییری نیست.»

برآورد می شود که دو میلیون کوبایی در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند. بیشتر آنان در جنوب فلوریدا اقامت دارند. مخالفان از سرگیری روابط کوبا و ایالات متحده می گویند که دولت باراک اوباما باید نقض گسترده حقوق بشر و سرکوب آشکار مخالفان نظام سوسیالیستی را در این کشور تک حزبی در نظر بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برقراری روابط مجدد آمریکا و کوبا و واکنش شهروندان کوبایی مقیم آمریکا

اوباما: تحریم ها علیه کوبا به زودی لغو نمی شود

پایان ۵۴ سال تخاصم میان کوبا و آمریکا و واکنش جامعه