واکنش آمریکا به حمله سایبری علیه سونی

واکنش آمریکا به حمله سایبری علیه سونی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله سایبری به سونی که سبب تصمیم این شرکت برای لغو اکران یک فیلم سینمایی شده است از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به عنوان «مساله ای جدی برای امنیت

آگهی

حمله سایبری به سونی که سبب تصمیم این شرکت برای لغو اکران یک فیلم سینمایی شده است از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به عنوان «مساله ای جدی برای امنیت ملی» خوانده شد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این حمله سایبری گفت: «شواهدی وجود دارد دال بر اینکه ما شاهد فعالیتی ویرانگر با سوءقصد و ابتکار یک عامل جدی بوده ایم و این مساله از سوی آژانس های تحقیقی هم اف بی آی و هم وزارت دادگستری چنانکه می توانید انتظار داشته باشید با جدیت در حال پیگیری است.»

کاخ سفید می گوید حمله سایبری به شرکت سونی، از سوی عاملی با سطح کارایی بالا و پیچیده صورت گرفته با این همه سوءظن به دولت کره شمالی را تائید نکرده است.

فیلم سینمایی “مصاحبه” که اکران آن لغو شده، اثری کمدی درباره کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است و با بودجه ای نزدیک به 42 میلیون دلار ساخته شده است.

همزمان در رای گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد با 116 رای موافق، 20 رای مخالف و 50 رای ممتنع ارجاع پرونده حقوق بشری کره شمالی به شورای امنیت به تصویب رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد