Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شرکت سونی پیکچرز از اکران فیلم "مصاحبه" صرف نظر کرد

شرکت سونی پیکچرز از اکران فیلم "مصاحبه" صرف نظر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

داستان فیلم کمدی مصاحبه، درباره ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی توسط دو مامور "سی.آی.ای" است و شرکت سونی تحت تاثیر تهدیدات سایبری این کشور از اکران آن صرف نظر کرده است.

آگهی

تصمیم شرکت سینمایی “سونی پیکچرز” در روز چهارشنبه برای خودداری از اکران فیلم کمدی “مصاحبه“، انتقاد و نارضایتی کارگردانان و بازیگران هالیوود را برانگیخته است. در ماه ژوئن حکومت کره شمالی به خاطر این فیلم که اطلاعات آن توسط هکرهای این کشور به بیرون درز کرده بود، به سازمان ملل و آمریکا شکایت کرد.

یک استاد سابق علوم کامپیوتری در کره شمالی که به کره جنوبی گریخته در مورد مهارت هکرهای کامپیوتر در کره شمالی می گوید: “آنها بهترین و با استعدادترین افراد کره شمالی از طبقه به اصطلاح یقه سفید جامعه هستند که بهترین آموزش را می بینند و مورد تایید و احترام جامعه اند.”

داستان فیلم کمدی مصاحبه، درباره ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی توسط دو مامور “سی.آی.ای” است و شرکت سونی تحت تاثیر تهدیدات سایبری این کشور از اکران آن صرف نظر کرده است.

ربکا سان، گزارشگر ارشد مسائل هالیوود، درباره روندی که این فیلم طی کرده می گوید: “فکر می کنم زمانی که تهدید از فضای مجازی به جهان فیزیکی وارد می شود آغاز سقوط است زیرا قبل از نشت این مسائل به بیرون تاثیری مانند اکنون بر افکار عمومی نداشت. بنابراین زمانی که به جهان واقعی می رسد، شما درباره آسیب های فیزیکی ممکن صحبت می کنید و موقعیتی پیش می آید که انتخاب آن تا حدودی اجتناب ناپذیر است.”

قرار بود فیلم مصاحبه از ۲۵ دسامبر اکران شود. جیمی کیمل، کمدین و بازیگر این فیلم تصمیم شرکت سونی پیکچرز را بزدلانه خوانده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هکرها اکران فیلم «مصاحبه» را ناممکن کردند

۱۰ کشور قوی و ضعیف از نظر امنیت سایبری؛ ایران در کدام گروه جای می‌گیرد؟

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد