شورشیان فارک در کلمبیا آتش بس یکجانبه اعلام کردند

شورشیان فارک در کلمبیا آتش بس یکجانبه اعلام کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شورشیان فارک در کلمبیا با انتشار بیانیه ای بطور یکجانبه آتش بس نامحدود اعلام کردند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که مذاکرات صلح بزرگترین گروه شورشی

آگهی

شورشیان فارک در کلمبیا با انتشار بیانیه ای بطور یکجانبه آتش بس نامحدود اعلام کردند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که مذاکرات صلح بزرگترین گروه شورشی کلمبیا با دولت این کشور در کوبا در جریان است.

فارک می گوید این آتش بس موقت باید به پیمان آتش بس دائمی تبدیل شود و آن را به توقف عملیات نظامی ارتش کلمبیا علیه مواضع خود منوط کرده است. ایوان مارکز، نماینده شورشیان فارک گفت: «این آتش بس یکجانبه که امیدواریم ادامه پیدا کند تنها وقتی نقض خواهد شد که تشکیلات چریکی ما هدف حمله نظامی قرار گیرد.»

اما دولت کلمبیا ادعا می کند که شورشیان از طرح آتش بس یکجانبه برای تجهیز و تقویت خود بهره خواهند برد.

در همین حال نمایندگان شورشیان، مقامات دولت و خانواده های قربانیان دهه ها مناقشه، روز سه شنبه با تجمع در هاوانا در حمایت از روند مذاکرات و به امید برقراری صلح، بطور نمادین نهالی کاشتند.

موریسیون آرمیتاژ، قربانی درگیری ها گفت: «بعنوان یک کلمبیایی خوشحالم از اینکه این درخت نمادی است از کلمبیای جدید که در آن زندگی افراد مورد احترام است. این موضوع امید را به من بازمی گرداند.»

مذاکرات صلح میان شورشیان فارک با ارتش کلمبیا از سال ۲۰۱۲ میلادی در هاوانا، پایتخت کوبا و با هدف پایان دادن به پنج دهه درگیری که حدود ۲۲۰ هزار کشته برجای گذاشته، آغاز شده است. این مذاکرات پیش تر و در پی اسیر شدن چند تن از اعضای فارک از جمله یک ژنرال در ماه سپتامبر سال جاری متوقف و ادامه آن منوط به آزادی آنها شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل: قطعنامه سازمان ملل به حماس جرأت داد تا آخرین پیشنهاد آتش‌بس را رد کند

شورای اتحادیه اروپا با اهدای کمک ۵ میلیارد یورویی به ارتش اوکراین موافقت کرد

دیپلمات باسابقه پیشین آمریکایی به جاسوسی برای کوبا اعتراف کرد