مسابقات قایقرانی المپیک ریو و مسئله آبهای آلوده

مسابقات قایقرانی المپیک ریو و مسئله آبهای آلوده
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جمعی از دانشمندان برزیل وجود نوعی «فوق باکتری» در آبهای اطراف ریودوژانیرو و محل برگزاری مسابقات قایقرانی المپیک 2016 را تایید کردند. این باکتری در

آگهی

جمعی از دانشمندان برزیل وجود نوعی «فوق باکتری» در آبهای اطراف ریودوژانیرو و محل برگزاری مسابقات قایقرانی المپیک 2016 را تایید کردند.

این باکتری در برابر داروهای آنتی بیوتیک مقاوم است و معمولا در زباله های بیمارستانی یافت می شود و می تواند موجب عفونت های ریوی، گوارشی و یا مجاری ادرار شود.

ماریو موسکاتلی، یک زیست شناس برزیلی در این مورد می گوید: «اینکه محققان وجود نوعی فوق باکتری در سواحل فلامنگو را تاکید کرده اند چیز خیلی تعجب آوری نیست برای اینکه امکانات بهداشتی کلان شهر ریودوژانیرو، امروز در قرن بیست و یکم در حد امکانات قرن هیجدهم باقی مانده است و خلیج این کلان شهر در واقع به زباله دانی و کانال دفع فاضلاب تبدیل شده است.»

گفته می شود بیش از هفتاد درصد فاضلاب کلان شهر ریو به آبهای خلیج گوآنابارا سرازیر می شود.

وسعت و دامنه آلودگی به حدی است که از هم اکنون زنگ خطر را برای مسئولان برگزاری بازیهای المپیک به صدا درآورده و نگرانی هایی را در مورد توانایی مسئولان این شهر برای پاکسازی بموقع آب بوجود آورده است.

در همین راستا بنیاد اُسوالدو کروز، از معتبرترین موسسات تحقیقات بهداشتی برزیل، توصیه کرده شنا در تمامی سواحل خلیج گوآنابارا ممنوع شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به اسطوره فوتبال جهان؛ «پله رفته است اما جادویش باقی می‌ماند»

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز نهم؛ برزیل و پرتغال صعود به مرحله یک هشتم را نهایی کردند

طلا برای تیم ملی تپانچه زنان ایران در مسابقات تیراندازی جام جهانی برزیل