Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پارلمان یونان به نامزد ائتلاف حاکم برای انتخاب رئیس جمهوری جدید رای نداد

پارلمان یونان به نامزد ائتلاف حاکم برای انتخاب رئیس جمهوری جدید رای نداد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اولین دور رای گیری در پارلمان یونان در روز چهارشنبه، برای انتخاب استاوروس دیماس کاندیدای دولت به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور با شکست مواجه شد

آگهی

اولین دور رای گیری در پارلمان یونان در روز چهارشنبه، برای انتخاب استاوروس دیماس کاندیدای دولت به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور با شکست مواجه شد. برای موفقیت در این انتخاب، نیاز به ۲۰۰ رای مثبت بود، اما از ۳۰۰ نماینده پارلمان، تنها ۱۶۰ نفر به استاوروس دیماس رای مثبت دادند.

آنتونیس ساماراس نخست وزیر یونان که نیاز به جلب آرای بیش از ۲۰ نفر از نمایندگان مستقل پارلمان دارد گفت: “من خوشبین هستم که می توانیم برای انتخاب رئیس جمهوری مدیریت لازم را اعمال کنیم. شرایط برای کشور ما دشوار است و من مطمئنم که نمایندگان میدانند یونان نباید در وضعیت خطرناک قرار گیرد.”

آلکسیس سیپراس، رهبر اپوزیسیون نیز گفت: “طی روزهای اخیر هراس افکنی بی اعتبار شده و استراتژی ترس آفرینی درهم شکسته است. فردا روزی تازه است با خوش بینی بیشتر، زیرا دمکراسی قابل باج خواهی و تهدید نیست.”

پارلمان می تواند دو دور دیگر نیز در روزهای ۲۳ و ۲۹ دسامبر به نامزد معرفی شده از سوی دولت رای دهد. در دور دوم ۲۰۰ رای و در دور سوم ۱۸۰ رای مثبت مورد نیاز است.

گزارشگر یورونیوز می گوید: “تعداد ۱۶۰ رای که نامزد ائتلاف حاکم در دور اول رای گیری به دست آورده تا ۱۸۰ رای لازم برای سومین دور، در صورتیکه کشور بخواهد از انتخابات سراسری مجدد پرهیز کند، بسیار فاصله دارد. با این حال در ائتلاف حاکم هنوز این خوش بینی وجود دارد که در ۱۲ روز باقیمانده، تعدادی از نماینگان مستقل و حزب کوچکتر اپوزیسیون نظر خود را تغییر دهند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات روز جهانی کارگر در یونان؛ مدافعان حقوق فلسطینی‌ها هم به راهپیمایی پیوستند

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت