دادگاه اتحادیه اروپا نام حماس را از لیست سازمانهای تروریستی حذف کرد

دادگاه اتحادیه اروپا نام حماس را از لیست سازمانهای تروریستی حذف کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادگاه عمومی اتحادیه اروپا جنبش فلسطینی حماس را از فهرست سازمانهای تروریستی خارج کرد. با این رای، عملا تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر قرار دادن نام جنبش

آگهی

دادگاه عمومی اتحادیه اروپا جنبش فلسطینی حماس را از فهرست سازمانهای تروریستی خارج کرد. با این رای، عملا تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر قرار دادن نام جنبش فلسطینی حماس در فهرست سازمان های تروریستی لغو می شود.

به گفته قضات دومین دادگاه عالی اتحادیه اروپا، تصمیم اروپا صرفا برپایه استنباط از محتوای گزارشهای رسانه ها و نه با بررسی اقدامات حماس اتخاذ شده بود.

با این همه، ممنوعیت کمک مالی به حماس دست کم برای سه ماه آینده و تا زمان رسیدگی به درخواست تجدیدنظر اتحادیه اروپا پابرجاست.

حماس قوی ترین نیروی سیاسی در نوار غزه در اوایل سال جاری میلادی بمدت ۵۰ روز با ارتش اسرائیل وارد جنگ شد.

پیش تر، فدریکا موگرینی، رئیس جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفر ماه گذشته خود به غزه گفته بود قصد دارد با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره امکان برسمیت شناختن کشور فلسطین مذاکره کند، چرا که جهان نمی تواند شاهد جنگ دیگری در غزه باشد.

پارلمان اروپا قرار بود روز چهارشنبه در مورد برسمیت شناختن یک کشور مستقل فللسطینی رای گیری کند اما در پی اختلاف نمایندگان، این اقدام جای خود را به رای درباره قطعنامه ای در حمایت از مذاکرات صلح خاورمیانه می دهد که در آن، از استقلال فلسطین بطور اصولی حمایت می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ناگهانی کمک خلبان چگونه مسافران پرواز را پولدار کرد؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند