Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وداع تییری هانری با دنیای فوتبال حرفه ای

وداع تییری هانری با دنیای فوتبال حرفه ای
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تییری هانری، مهاجم سابق تیم ملی فرانسه، از دنیای فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد. این ستاره فوتبال فرانسه، باشگاه نیویورک ردبولز را به عنوان آخرین

آگهی

تییری هانری، مهاجم سابق تیم ملی فرانسه، از دنیای فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد.

این ستاره فوتبال فرانسه، باشگاه نیویورک ردبولز را به عنوان آخرین ایستگاه حضور خود در دنیای فوتبال برگزیده بود. وی گفته است از این پس به عنوان مفسر ورزشی در شبکه تلویزیونی اسکای اسپورتز، مشغول به کار خواهد شد.

تییری هانری در پیامی که در صفحه فیسبوک خود منتشر کرد نوشته است: «پس از بیست سال حضور در زمین، تصمیم به ترک فوتبال حرفه ای گرفتم. این سال ها، سفری باور نکردنی برای من بود.» او در این پیام همچنین از همراهانش در باشگاه های موناکو، یوونتوس، آرسنال و بارسلونا تشکر کرده است.

تییری هانری که در فرانسه به تیتی معروف است، موفق ترین دوره بازی خود را در باشگاه آرسنال سپری کرد. هانری در طول حضور ۸ ساله خود در میان توپچی های لندن، ۲۲۶ گل به ثمر رساند و بهترین بازیکن تاریخ این تیم لقب گرفت.

پس از آرسنال به بارسلونا رفت و اگرچه در طول سه سال ۴۹ گل برای آبی اناری پوشان به ثمر رساند، هیچگاه به درخشش و محبوبیت حضور خود در آرسنال نرسید.

هانری ۱۲۳ بار برای تیم ملی فرانسه به میدان رفته است. او از جمله بازیکنان حاضر در تیم رویایی فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان امباپه در پاریس؛ ستاره فرانسوی رسما اعلام کرد از پاری‌سن‌ژرمن جدا می‌شود

«ایربی‌ان‌بی» متعهد به مقابله با روسپی‌گری در طول بازی‌های المپیک پاریس شد

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند